Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lūkos mazināt siltuma tarifu Gulbenē 12

Deputāts rīkojas pēc iedzīvotāju ierosinājuma
Gulbenes novada domes deputāts Guntis Blūms pēc iedzīvotāju lūguma pašvaldībā nācis klajā ar priekšlikumu turpināt pētīt centrālapkures izmaksas Gulbenē, lai ietekmētu salīdzinoši mazāka siltuma tarifa noteikšanu pilsētā. Vakar deputāti par to runāja tautsaimniecības komitejas sēdē un nolēma priekšlikumu virzīt uz novada domes 27.janvāra sēdi.

Paredzētss, ka domes grāmatveži un juristi mēnesi analizēs pilsētas apkures tarifa struktūru un atsevišķu izmaksās iekļauto pozīciju pamatotību, lai sagatavotu priekšlikumus izslēgt no tarifa nepamatotās izmaksas.

 

G.Blūms vakar tautsaimniecības komitejas sēdē pauda viedokli, ka būtu, ko izslēgt no Gulbenes siltumapgādes tarifa.

 

"Piemēram, tie ir 60 000 latu, kas tarifā ielikti, paredzot iespējamo apkuri ar sašķidrināto gāzi. Mums arī stipri ir jāseko līdzi tam, kā tarifā tiek ielikti siltumapgādes uzņēmuma jauniepirktie pamatlīdzekļi, lai neiznāk maksāt divas reizes," viņš teica.

 

Deputāts Intars Liepiņš bilda, ka apšauba domes speciālistu kompetenci, jo neviens no viņiem pēc izglītības neesot enerģētiķis. Tāpēc nenāktu par skādi piesaistīt ekspertus no malas.

 

Domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons "Dzirkstelei" uzver, ka runa var būt tikai par mēģinājumu ietekmēt nākamo Gulbenes siltuma tarifu, kuru siltumapgādātājs - SIA "Vidzemes enerģija" - kaut kad gatavos un apstiprināšanai iesniegs Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram.

 

Pašlaik centralizēti piegādātā siltuma tarifs Gulbenē ir 39,15 lati par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa. Jau rakstījām, ka iedzīvotāji ir šokā par decembra apkures rēķiniem, jo maksa, salīdzinot ar novembri, dažās mājās ir palielinājusies uz pusi.

 

Pēc G.Blūma rosinājuma nākamajā domes sēdē deputāti runās arī par gatavību nodrošināt minimālās vajadzības elektroapgādes piegādes pārtraukumu gadījumos. Plānots uzdot domes Tehniskās nodaļas darbiniekiem sadarbībā ar civilās aizsardzības komisiju divos mēnešos izstrādāt pasākumu plānu.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

...

Caunītim vajadzēja izcelties ar kaut ko, lai iekļūtu Saeimā...bet jēgas jau nebija toreiz un nebūs arī tagad...

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 08:50

Arta

TARIFU VAJAG VEL PAAUGSTINAT CITADAK NEVARDAUSKAM UN STUCAKM PAZUDIS DUBULTZODS

pirms 9 gadiem, 2011.01.23 15:29

ups

Novadā tukšus salmus kuļ... Tehniskā nodaļa ar savu darboni Pētersonu būtu labāk paklusējusi, jau salaida dēlī atkritumu maksas, tagad cilvēkiem jāmaksā fantastiskas summas, tas pats būs ar apkuri. Tādus bija jāpadzen, nevis jāklausās ko tādi "uzsver", salikuši analfabētus krēslos, naudu saņem, bet rezultātā cieš tauta...

pirms 9 gadiem, 2011.01.23 09:58

inzenieris

nav variantu, ja ārā būs auksts būs jāmaksā, jo deltaT liela sanāk un caurplūde jātur

pirms 9 gadiem, 2011.01.22 19:17

es

Apkure pie mums vispār ir interesanta lieta.Kā siltuma sniedzēji var izskaidrot tādu faktu : Kad cena bija lielāka(iepr. sezonās),nevienā mēnesī nesanāca maksāt tādas summas kādas ir šogad? Manuprāt tur ir vienas bezkaunīgas un cūciskas viltības, lai tikai ierautu vairāk naudiņas.Blūma kungam paldies par šīs lietas iekustināšanu,jo iedzīvotājiem jau vārda teikšanas nav.

pirms 9 gadiem, 2011.01.22 16:44

mazā

Kas tad notiks,ja pēkšņi temperatūra ārā noslīdēs līdz -25 grādiem,tad par 2istabu dzīvokli būs jāmaksā nevis 68 Ls,bet 120 Ls?Decimbrī pati aukstāka nakts pilsēta bij -18.Maksāsim un klusēsim?

pirms 9 gadiem, 2011.01.20 17:55

Pagājušajā gadā arī bija komisija.Ja nemaldos ar Caunīti priekšgalā.Kur rezultāts?Farss un viss.

pirms 9 gadiem, 2011.01.20 16:47

Tapirs

Blēži ir jāpieskata, nevis jāsadzīvo ar šiem draudzīgi atdodot pēdejos latus kā te aicināja Marģers Jauniņš. Ļoti ceru ka būs arī kāds labums, kaut gan var paredzēt blēžu uzvedību jau iepriekš. Aukstākā laikā pakurinās ar sašķidrināto, lai tam gāzes trumulim būtu attaisnojums, varbūt pirms tarifa pieņemšanas kaut kas katlumājā "salūzīs" un būs jāpērk jauns. Nāks pie deputātiem ņaudēt par problēmām un grūtu dzīvi, baidīs ar vispārēju nosalšanu, ja attiecīgie pribambasi netiks ielikti tarifā. Runa taču par visai lielu peļņu, un riski starp tarifu pārskatīšanas reizēm mazāki kā pārtikas mazumtirgotājam.

pirms 9 gadiem, 2011.01.20 16:22

kamēr virzīs un domās, apkures sezona beigsies un visi visu aizmirsīs....

pirms 9 gadiem, 2011.01.20 12:58

Fans

Nu jau tu pārspīlē!

Kurai partijai vajadzētu nākt pie varas Gulbenē? Visu Latvijai?

pirms 9 gadiem, 2011.01.20 12:48

Vietējās ziņas