Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Luterāņu baznīcai – pārvērtības 3

Pašlaik Gulbenes luterāņu baznīcā notiek sienu atjaunošana, kā arī ir nomainīti logi. Par to “Dzirksteli” informē luterāņu draudzes vecākā Iveta Zvirgzdiņa.

Gulbenes evaņģēliski luteriskā draudze ar biedrības “Sateka” starpniecību realizē projektu “Gulbenes luterāņu baznīcas konstruktīvās noturības saglabāšana”. Tā kopējās izmaksas ir 24 563,07 eiro, novada līdzfinansējums – 2456,31 eiro.
I.Zvirgzdiņa stāsta, ka remontdarbi, kurus veic SIA “Akvilons Z”, sākās aprīlī. Tiek atjaunota lielās baznīcas zāles sienu apdare un nomainīti nolietojušies astoņi logi. Projekta realizācijā tiek izmantoti mūsdienu materiāli, saglabājot ēkas vēsturisko izskatu. Tika izgatavoti koka pakešu logi, balstoties uz esošo logu analoģijas ievērošanu. Sienu atjaunošanā izmantojamie materiāli nodrošina maksimālu tvaika caurlaidību. Pēc remontdarbiem uzlabosies telpas vizuālais izskats un, nomainot logus, baznīcā nenonāks lietusūdeņi un saglabāsies siltums.

Luterāņu draudzes vecākā norāda, ka logu maiņa un sienu remonts drīz jau būs pabeigts un tiks realizēts nākamais projekts - ēkas griestu atjaunošana. “Lai arī baznīcā notiek remonts,  dievkalpojumi nav atcelti. Tie notiek svētdienās mazajā lūgšanu zālē, kas atrodas otrajā stāvā,” norāda I.Zvirgzdiņa.

Viņa atklāj, ka ieceru un ideju turpmākajiem darbiem draudzei netrūkst. Ir iecere, piemēram, atjaunot grīdu, kā arī kanceli un altāri. “Bet pats lielākais sapnis mums ir tornis,” uzsver I.Zvirgzdiņa. Nodibinājums “Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa atjaunošanas fonds” pie tā turpina strādāt. “Vajadzīgs liels sākuma kapitāls. Nevēlas, lai, piemēram, tiek ielikti pamati un darbs apstājas naudas trūkuma dēļ. Ziedojuma vākšana turpinās,” stāsta I.Zvirgzdiņa.

Torņa atjaunošanas fonda mājaslapā ir lasāma informācija, ka saziedotie līdzekļi baznīcas torņa atjaunošanai līdz 1.maijam ir 37 265,64 eiro un 250 ASV dolāri. Torņa tehniskais projekts pilnībā ir pabeigts. Ir saņemta būvatļauja tā celtniecībai.

Lai atjaunotu un saglabātu baznīcu vēsturiskajā izskatā, jau ir ticis nomainīts baznīcas jumts, veikta ēkas pamatu hidroizolācija, divu sānu durvju restaurācija, divu logu nomaiņa, divu logu restaurācija, atjaunotas altāra eņģeļu skulptūras.

Draudzes pienākums ir sargāt dievnamu, uzturēt to un plānot remontdarbus. Baznīcā notiek ne tikai dievkalpojumi, bet arī koncerti, izstādes, lekcijas, darbojas svētdienas skola.

Gulbenes evaņģēliski luteriskā draudze arī informē, ka sakarā ar dievnama remontu Vasarsvētku dievkalpojums notiks 4.jūnijā pulksten 11.00 Velēnas baznīcā. No Gulbenes baznīcas uz Velēnas baznīcu kursēs autobuss pulksten 10.00. Pieteikties braucienam var pa tālruni 28368863. “Tas būs īpašs, sirdi pacilājošs pasākums, jo satiksies Velēnas, Lejas, Gulbenes un Jaungulbenes draudzes. Piedalīsies arī dziedātāja Jolanta Kalniņa,” saka I.Zvirgzdiņa.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Mārīte

Prieks, ka noteik remonts, noteikti būs skaisti, lai
veicas !

pirms gada, 2017.06.04 11:38

Inese

Liels prieks par luterāņu baznīcas remontu, lai dievs palīdz.

pirms gada, 2017.06.06 00:07

Ja

Vienalga kura baznīca atjaunojas luterāņu,katoļu vai pareizticīgo,svarīgi,lai cilvēki saprastu,ka tā ir vēsture,paliekošā vērtība.Un domei,valstij kopumā būtu jādomā kā saglabāt to visu,nevis nolaist uz grunti.Galgauskas pareizticīgo baznīca stāv nepamatoti aizmirsta ļoti žēl.Kādu dienu arī viņa starp lielajām eglēm gaidīs savas ticības cilvēkus,kad tie atkal vērs durvis kristībām,kāzām ...

pirms gada, 2017.06.06 07:26

Vietējās ziņas