Mācības novada skolās sāk par 146 skolēniem mazāk (labots) 6

Lai arī 1.septembri ikviens droši vien nosvinējis jau sestdien, uz pirmo skolas dienu šajā mācību gadā visi mūsu novada skolēni un skolotāji devās šodien. Vairā foto šeit.

Gulbenes novada izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls stāsta, ka šajā mācību gadā Gulbenes novada vispārējās izglītības mācību iestādēs mācības ir uzsācis 2551 skolēns. Šogad skolas gaitas mūsu novada skolās ir uzsākuši par 146 bērniem mazāk.

 

"Priecē, ka nedaudz palielinājies ir pirmklasnieku skaits. Šogad 1.klasē mācīsies 209 skolēni, kas ir par 5 skolēniem vairāk nekā pagājušajā gadā. 10.klasē mācības ir uzsākuši 134 skolēni, kas ir par 47 skolēniem mazāk nekā pērn, taču mēs pieļaujam, ka 10.klases audzēkņu skaits vēl var nedaudz palielināties, jo, iespējams, vēl kāds skolēns nolems uzsākt mācības vakarskolā. Tiesa, ir piepildījušās prognozes, ka vidusskolās samazināsies skolēnu skaits un šķiet, ka šī tendence vēl arī turpināsies," stāsta A.Šķēls.

 

Viņš pieļauj, ka vairāk jauniešu izvēlas arī mācīties arodvidusskolās, kur paralēli vidējai izglītībai var iegūt arī profesionālas iemaņas.

 

"Kādreiz skolēnu skaita pārdale bija 70 procenti vidusskolās un 30 procenti - arodvidusskolās, tagad es pieļauju, ka šī sadale tuvojas jau 50 procenti pret 50 procentiem. Protams, jāņem vērā, ka vidusskolā, lai pārietu no klases uz klasi, vairs nedrīkstēs būt arī nepietiekams vērtējums, domāju, ka arī šā aspekta dēļ daudzi jaunieši, izvērtējot savas spējas, izvēlas arodsistēmu," stāsta A.Šķēls.

 

Lielākā skola arī šogad pārliecinoši ir Gulbenes 2.vidusskola ar 407 skolēniem. Savukārt mazākā būs Daukstes pamatskola, šajā skolā šajā mācību gadā skolas gaitas pirmajā klasē sāk tikai divi skolēni.

 

"Pietiekami liels skolēnu skaits ir arī Gulbenes vidusskolā, kur mācīsies 340 skolēni, tomēr, salīdzinot ar pagājušo gadu, arī šajā skolā skolēnu skaits ir nedaudz mazāks. Laukos stabili turas Rankas pamatskola ar 103 skolēniem un Stāķu pamatskola ar 133 skolēniem. Arī Gulbenes vakara maiņu vidusskolā stabili turas skolēnu skaits, šobrīd tie ir 159 skolēni, bet ir paredzams, ka skolēnu skaits vēl varētu palielināties. Arī Sveķu speciālajā internātpamatskolā ir stabils skolēnu skaits, tie ir 110 skolēni," informē nodaļas vadītājs. Piebilstams, ka nelielas izmaiņas skolēnu skaitā vēl ir iespējamas, jo arī pirmajās septembra dienās vēl ir pieļaujama skolēnu kustība pa skolām.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

No Adulienas uz "Avotiem"!!! Mūsu nākotne ar zāģu skaidām galvā.

pirms 8 gadiem, 2012.09.08 09:21

Paldies!

Paldies mēbeļu ražošanas uzņēmumam „Avoti SWF" gan par radītajām daudzajām darba vietām novada cilvēkiem ar ģimenēn, gan par atbalstu skolām.

pirms 8 gadiem, 2012.09.04 23:22

Paldies Lizuma "Avotiem" un personīgi Misiņiem, kas jau vairākus gadus dāvina dāvanu kartes novada pirmklasniekiem.

pirms 8 gadiem, 2012.09.03 19:51

Tētis

Dāvanu kartes deva SIA "Avoti "no Lizuma, nevis novada dome.

pirms 8 gadiem, 2012.09.03 19:18

mamma

Paldies novada domei par dāvanu karti pirmklasniekiem un pilsētas pārvaldes vadītājam Andim Caunītim par sarūpētajām grāmatām pirmīšiem. Tas patiešām bija jauks pārsteigums!

pirms 8 gadiem, 2012.09.03 18:33

Vietējās ziņas