Mācības Rankas arodskolā šajā mācību gadā nepārtrauks 4

Šo mācību gadu Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālās struktūrvienības audzēkņi varēs pabeigt Rankā, tomēr ar 1.jūliju tā pārtrauks
darbību.

Pagājušajā nedēļā notika Valmieras tehnikuma konventa sēde, kurā tika runāts par Rankas teritoriālās struktūrvienības tālāko likteni. “Dzirkstele” jau rakstīja, ka Gulbenes novada pašvaldība aicināja atbildīgās personas uz kopēju sarunu, lai rastu risinājumu, ka mācības skolā netiek pārtrauktas ar 7.janvāri.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieku Andi Caunīti šajā sēdē nepametusi sajūta, ka “daudz kas tiek skatīts un vērtēts tikai Valmieras kontekstā, cik tas ir vai nav izdevīgi, bet globālāka kontekstā tas kaut kā paslīdējis garām”. Tika pieņemts lēmums, ka ar nākamā gada 1.jūliju Valmieras tehnikums pārtrauks Rankas struktūrvienības darbību.

“Mēs ar ministriju vēl turpināsim sarunas. Gaidīsim, kas būs jaunais izglītības un zinātnes ministrs. Tas, ka Valmierai Ranka nav vajadzīga, ir skaidrs,” norāda A.Caunītis.

Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālās struktūrvienības audzēkņi turpina praktizēties uzņēmumos. 3. kursa pavāriem šis ir izlaiduma gads, kad jānokārto eksāmeni un jāiegūst diploms. Izglītības iestādē “Dzirkstele” noskaidroja, ka skolēni  cītīgi mācās un strādā. Ir notikusi mācību prakse uzņēmumos, ir labas atsauksmes gan no darba devējiem, gan audzēkņiem. Sekmīgi nokārtoti sesijas eksāmeni un prakses prezentācija.

Arī 3.kursa 3.grupas audzēkņi ir apmierināti ar mācību praksi uzņēmumos. Jauniešiem prakses vietas bija SIA “Grantiņi 1”, SIA “Rairu” un SIA “Avoti SWF”. Arnolds Apsītis, kurš praksē bija SIA “Grantiņi 1”, atzīst, ka bija ļoti interesanti.

“Protams, bija jāveic darbi, kur jāpalauza galva, bet prakses vadītāji bija pretimnākoši un arī daudz ko pamācīja. Visi bija ļoti apmierināti, jo bija daudz jauna un interesanta. Ar nepacietību visi gaidām nākamo praksi,” saka jaunietis. 

Savukārt 5.grupas viesmīlības pakalpojumu speciālisti mācību praksē devās uz uzņēmumiem Gulbenē, Alūksnē, Cēsīs, Madonā un Valmierā. Ļoti labi rezultāti mācību praksē ir Samantai Klepermanei, kuras prakse notika Alūksnes viesnīcā “Benevilla”. 2019.gada 7.janvārī 5.grupas viesmīles Samanta Klepermane un Elīna Kalēja dosies mācību praksē uz Spāniju, lai pilnveidotu iegūtās zināšanas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

.............

Vai nav iespējas skolu tomēr saglabāt?Tuvākā skola apkŗtnē.

pirms 2 gadiem, 2019.01.02 08:41

tāpat aizmuks

Saņems pirmo algu un prom uz lidostu.

pirms 2 gadiem, 2019.01.03 13:46

Līga

Gulbenes paśvaldība solīja,ka nepieļaus skolas likvidēšanu.Ko reāli viņi dara šajā jautăjumā.Vai Dzirksteles darbinieki nevar noskaidrot?

pirms 2 gadiem, 2019.01.03 16:33

Vietējās ziņas