Mācību iestādes Gulbenē un Gulbenes novadā WiFi lieto bez maksas

Noslēdzies Lattelecom uzsāktais projekts “WiFi skolās”, kura laikā ierīkoti 100 bezmaksas WiFi punkti. Gulbenē un Gulbenes novadā WiFi ierīkots vairākās izglītības iestādēs – Gulbenes vidusskolā, Gulbenes 2.vidusskolā, Lejasciema vidusskolā un Lizuma vidusskolā. Tā kā skolu izrādītā interese ir liela, Lattelecom ir nolēmis projektu turpināt un aicina skolas pieteikties bezmaksas WiFi ierīkošanai. 
"Lattelecom-free" skolu projekta unikālo lietotāju skaits mācību iestādēs ik mēnesi ir būtiski audzis piemēram, Lejasciema vidusskolā nepilna pusgada laikā unikālo lietotāju skaits ir gandrīz dubultojies, savukārt Gulbenes vidusskolā divos mēnešos lietotāji pieslēgušies vairāk nekā 5000 reižu.

Unikālo lietotāju skaits visās projektā iesaistītajās mācību iestādēs pēc nepilna pusgada lietošanas mēnesī sasniedz vidēji 6000, savukārt pieslēgšanās skaits mērāms vidēji 65 tūkstošos reižu mēnesī.

Ineta Stāvavena, Lejsaciema pamatskolas direktore, uzskata, ka šis ir ļoti veiksmīgs Lattelecom projekts, jo bezvadu internets palīdz gan skolotājiem, gan skolēniem mācību procesā. Skolēni uz skolu drīkst ņemt līdzi personīgos portatīvos datorus, tāpēc šo  internetu viņi izmanto arī starpbrīžu laikā, lai sagatavotos nākamajām nodarbībām. “Skolā ir arī otrs interneta pieslēgums, bet tam bieži ir grūtības pieslēgties, tādēļ visvairāk tiek izmantots šis jaunais,” risinājumu atklāj skolas direktore.

“Skolas pozitīvi novērtē Lattelecom nodrošināto iespēju ērtai bezvadu interneta piekļuvei, šobrīd ir nodrošināts lielisks tīkla pārklājums visās mācību telpās. Iepriekš bieži nācās saskarties ar stacionārā interneta pārslodzi,” stāsta Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas izglītības darba speciāliste Anita Birzniece, piebilstot, ka tagad ar skolas rīcībā esošajiem portatīvajiem datoriem ikviens var darboties portālos uzdevumi.lv, e-klase.lv un citos interneta resursos. 

“Esam gandarīti par veiksmīgo sadarbību gan ar skolām, gan pašvaldībām, kas ir galvenie šī projekta iniciatori. Droši varam teikt, ka projekts ir pavēris iespēju skolotājiem mācību procesu padarīt interaktīvu un daudz interesantāku jaunietim, kura ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir tehnoloģijas. Projekts turpinās un esam gatavi šo sadarbību paplašināt, ar WiFi aprīkojot arī citas skolas, kas izrādīs interesi,” papildina Edgars Strods, Lattelecom Interneta un balss biznesa daļas direktors.

Kā pieslēgties bezmaksas WiFi visā Latvijā?

Patlaban WiFi punktu karte ir pieejama www.WiFi.lv un www.1188.lv, kur atsevišķi izceltas vietas, kurās internets pieejams par brīvu. Katrs punkts sniedz tādu interneta ātrumu, kas ļaus lejupielādēt attēlus, fotoattēlus, filmas un citus failus bez ierobežojumiem. Lai lietotu Lattelecom bezmaksas WiFi interneta publiskās piekļuves vietās, lietotājam savā viedierīcē jāizvēlas Lattelecom free tīkls un jāatver interneta pārlūka programma. Pēc mirkļa pārlūkprogrammā atvērsies WiFi mājas lapa ar iespēju pusstundu lietot internetu bez ierobežojumiem, pirms tam noskatoties 15 sekunžu īsu informatīvo ziņojumu. Lai atjaunotu interneta piekļuvi, lietotājam būs jāatkārto iepriekš minētās darbības. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā ikviens var vērsties pie Lattelecom servisa, sazinoties pa tālruni 177.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas