Mācīs aust vilnas šalles

"Sagša" piedāvā iespēju visa vecuma cilvēkiem apmeklēt individuālas nodarbības
Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" rokdarbnieces ierādīs aušanas prasmi tiem gulbeniešiem un citiem novada cilvēkiem,kuri paši savām rokām vēlēsies, piemēram, noaust siltu šalli. Šalles tiks darinātas uz stellēm, kuras studijai dāvinājusi novadniece Edīte Mogensena, kura šobrīd dzīvo Kanādā.

Trīs dienas - gatavs! "Esmu iecerējusi veidot nodarbību ciklu "Noaud sev šalli!". Tas nozīmē, ka tās būs individuālas nodarbības ar cilvēku, kurš atnāks uz studiju, un izteiks vēlēšanos iemācīties noaust šalli," stāsta Tautas lietišķās mākslas studijas vadītāja Biruta Akmentiņa.

 

Šīs ieceres īstenošanai ir izstrādāts projekts, ko paredzēts iesniegt Kultūrkapitāla fondā. Paredzēts, ka cilvēks trīs dienu laikā noaudīs šalli. Individuālajās nodarbībās var iesaistīties pat visa ģimene vai dažādas citas cilvēku grupas, piemēram, vecmāmiņa kopā ar mazmeitu, māsa ar brāli, māte ar meitu un tamlīdzīgi.

 

Lai rastu iespēju

Arī reālā dzīve pierādījusi, ka šādu interesentu netrūks, jo īpaši vasarā uz studiju nāk skolu jaunieši un interesējas par iespējām kaut ko darināt ar pašu rokām.

 

"Nesen ar šādu lūgumu pie mums vērsās Baiba Veismane, kura pagājušajā nedēļā pati noauda sev lupatu somiņu. Izteicu viņai priekšlikumu par šalli, kā arī aprunājos ar meitenes mammu, kura šo ieceri novērtēja atzinīgi," stāsta studijas vadītāja.

 

Uz dāvinātajām stellēm cītīgi strādājusi arī meitene no Vācijas Luize, kura noaudusi šalli ne tikai pati sev, bet arī vairākiem saviem draugiem. "Viņas piemērs bija par pamatu šai idejai," piebilst B.Akmentiņa.

 

Pagaidām ar savu materiālu

Mazās stelles nav piemērotas smagu audumu darināšanai. Uz tām var darināt izstrādājumus no lina, kā arī jau minētās vilnas šalles.

 

"Šalle vienmēr ir neatņemama apģērbu papildinoša sastāvdaļa, īpaši tagad, kad tuvojas rudens. To darinot, katram cilvēkam ir iespējams individuāli izpausties, izraugoties dažādu krāsu toņus un rakstus," stāsta B.Akmentiņa.

 

Pagaidām, septembrī ierodoties uz individuālajām aušanas nodarbībām, jāņem līdzi sava dzija.

 

"Tiklīdz projekts gūs apstiprinājumu, mums būs iespējams sarūpēt arī aušanai nepieciešamos materiālus," saka B.Akmentiņa.

 

Savukārt "Sagšas" rokdarbnieces šobrīd cītīgi auž dvieļus, lai ar tiem no 4. septembra līdz 25.oktobrim piedalītos izstādē "Es šķetinu varavīksni", kas notiks Madonā. Izstādē būs apskatāmi dvieļi visās varavīksnes krāsās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas