Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maijā – 11 meža ugunsgrēki

Sausā laika dēļ mežos saglabājas ļoti augsta ugunsbīstamība. Meža ugunsgrēkos Latvijā ik dienu tiek nopostītas diezgan lielas platības. Arī Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā diemžēl ir bijis diezgan daudz meža ugunsgrēku.

Pērn pa visu gadu bija 16 ugunsgrēki, bet šobrīd jau ir bijuši 15 ugunsgrēki, 11 no tiem bijuši maijā, informē Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris ugunsapsardzības un saimnieciskajos jautājumos Pēteris Drozdovs. Pagājušajā pirmdienā bija liels ugunsgrēks Beļavas pagastā, kur nodega jaunaudze 2,3 hektāru platībā. Gulbenes novadā maijā divi ugunsgrēki bijuši Tirzas pagastā, arī Beļavas pagastā ir bijuši divi ugunsgrēki, pa kādam nelielam ugunsgrēkam bijis arī citos pagastos. P.Drozdovs atzīst, ka lielākā daļa ugunsgrēku ir izcēlušies, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni, atsevišķos gadījumos gan nevar izslēgt arī ļaunprātīgas dedzināšanas iespējamību.

P.Drozdovs aicina šajā sausajā laikā būt ļoti uzmanīgiem mežā ar uguni. Ja gadījumā kāds pamana dūmus vai degšanu, viņš aicina zvanīt darba laikā uz tālruni 64471052, ārpus darba laika - uz tālruni 28314010. Var zvanīt arī pa tālruni 112, jo tālāk šī informācija tiks pāradresēta pēc piederības.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas