Maijā vairāk nokrišņu

“Maijs kopumā būs tuvu vidējiem rādījumiem, bet nokrišņu - vairāk. Ja aprīlis ir sauss, tad maijs atspēlēsies uz otru pusi,” tā “Dzirkstelei” saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

V.Bukšs stāsta, ka maijā vēl jārēķinās ar salnām gan mēneša sākumā, gan arī mēneša vidū. “Ievziedā var būt nakts salnas. Mēneša vidū var būt arī aukstāks laiks. Tāds pavasara vēsumiņš. Maija otrā pusē - vasarīgs siltums pat līdz plus 25 grādiem un vietām varbūt pat vairāk. Bet pašās maija beigās atkal var kļūt vēsāks, vējaināks un sagaidāmi nokrišņi. Bet kopumā maijs būs jauks pavasara mēnesis,” saka V.Bukšs.

Atbilstoši pašreizējiem laika vērojumiem un tam, kas notiek dabā, jūlijā, iespējams, varam sagaidīt daudz nokrišņu ar spēcīgām lietus gāzēm. V.Bukšs atgādina, ka arī pirms diviem gadiem 2017.gadā pavasaris bija sauss, un tad augustā sekoja lietavas. Arī šogad no spēcīgām pērkona lietus gāzēm zemākās vietās var būt plūdi. Savukārt siltuma ziņā jūlija otrā puse un augusts varētu būt siltie vasaras mēneši. Septembris arī varētu būt tīri patīkams mēnesis.

“Vasara kopumā laba, bet ar spēcīgām lietus gāzēm, pērkona negaisiem un vēja brāzmām,” secina laika zīmju vērotājs.

Viņš stāsta, ka maijā ir daudz nozīmīgu dienu, lai sekotu tam, kāda būs nākamā vasara. Piemēram, jāvēro, kā ar maijvabolēm. Ja to daudz, tad vasara - karsta. Ja pirmo dzird lakstīgalu, tad saulaina vasara, ja pirmo dzird dzeguzi, tad - lietaina. Nozīmīga diena esot, piemēram, 23.maijs. Ja šī diena lietaina, tad vasarā jārēķinās ar mitrumu un slapjumu. Ja 27.maijā pūš ziemeļvējš, tad būs vēsa vasara. Ja 30. un 31.maijs ir vējains, tad jārēķinās, ka vasara arī būs vējaina.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas