Mainās autoceļu iedalījums 1

Ar 1.jūliju stājušās spēkā izmaiņas likumā "Par autoceļiem", kas nosaka valsts autoceļu iedalījumu.

Galvenie autoceļi būs autoceļi, kas valsts autoceļu tīklu savieno ar citu valstu galvenās nozīmes autoceļu tīklu un galvaspilsētu - ar pārējām republikas pilsētām vai kas ir republikas pilsētu apvedceļi. 1.šķiras autoceļi turpmāk tiks saukti par reģionālajiem autoceļiem.

 

Reģionālie autoceļi būs autoceļi, kas savieno novadu administratīvos centrus savā starpā vai ar republikas pilsētām vai galvaspilsētu, ar galvenajiem vai reģionālajiem autoceļiem vai savā starpā republikas pilsētas. 2.šķiras autoceļi turpmāk tiks saukti par vietējiem autoceļiem. Vietējie autoceļi būs autoceļi, kas novada administratīvos centrus savieno ar novada pilsētām, novada apdzīvotām teritorijām, kurās atrodas pagastu pārvaldes, ciemiem vai citiem valsts autoceļiem vai savā starpā atsevišķu novadu administratīvos centrus.

 

AS „Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters skaidro, ka ar autoceļu nosaukumu maiņu nekam būtiski nevajadzētu mainīties. Viņš saka, ka finansējuma sadalījums uz to neattieksies.

L.Aumeisters stāsta, ka

 šobrīd uz atsevišķiem Gulbenes rajona ceļiem vēl turpinās melnā seguma remonts, protams, tiek veikti arī ikdienas uzturēšanas darbi uz grants seguma ceļiem, tie tiek arī planēti. Joprojām turpinās arī asfaltseguma rekonstrukcijas darbi uz Smiltenes - Gulbenes šosejas. Ir beidzies arī iepirkuma konkurss ceļa Ērgļi - Jaunpiebalga - Saliņkrogs remontam. Šie darbi, iespējams, varētu sākties rudenī. Savukārt darbi uz Rēzeknes ceļa varētu sākties nākamgad.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Tante

Tak jau beidziet reiz liet !!!Daukstu ceļu kāds planē vai labo,ko?Ir taču tomēr skola,kur pagastam jālauž savu autobusu pa šiem Kangaru ,tas ir valsts ceļš,bet nelabo neviens!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.11 11:00

Vietējās ziņas