Mainīts akcīzes nodokļa atbrīvojums

Lai lauksaimnieki laikus varētu pieteikties un saņemt dīzeļdegvielas daudzumu, kam piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu 2010. un 2011. saimnieciskajā gadā, Lauku atbalsta dienests 7.jūnijā sāks pieņemt iesniegumus par iegādes limita piešķiršanu dīzeļdegvielai.

"Lauksaimniekus ar iesniegumiem Lauku atbalsta dienestā gaidām līdz 5.jūlijam," atgādina Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes subsīdiju daļas vadītāja Ina Caune.

 

Lai saņemtu akcīzes nodokļa atmaksu, pieteikuma iesniedzējam ir jābūt saimnieciskās darbības veicējam. Ir jānorāda arī lopu skaits, kāds tas bija līdz 1.jūnijam.

 

Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes nodokļu un muitas administrācijas Gulbenes nodaļas nodokļu maksātāju konsultāciju daļas speciālisti atgādina, ka šā gada 22.aprīlī Saeima pieņēma grozījumus likumā par akcīzes nodokli. Tajā ar šā gada 1.jūliju izmainīta atbrīvojuma kārtība dīzeļdegvielai, ko lauksaimniecības produkcijas ražotājs izmanto lauksaimniecības zemes apstrādei.

 

"Par dīzeļdegvielu, kas šajā gadā iegādāta līdz 30.jūnijam un par kuru šajā gadā veikta samaksa līdz 15.jūlijam, akcīzes nodoklis tiks atmaksāts saskaņā ar Ministru kabineta 2007.gada 7.augusta noteikumos norādīto kārtību. Šie noteikumi tiks piemēroti līdz 15.augustam, taču pieprasījums par nodokļa atmaksu šā gada pirmajam pusgadam Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz līdz šā gada 15.jūlijam," atgādina Valsts ieņēmumu dienesta Gulbenes nodaļas konsultāciju daļas galvenā nodokļu speciāliste Vera Šakurova.

 

Sākot ar šā gada 1.janvāri, veicot nodokļa atmaksu lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, pirmajā pusgadā rēķina ne vairāk kā 50 litrus dīzeļdegvielas par katru lauksaimniecībā izmantoto zemes hektāru.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas