Māja laimīgām vecumdienām

D.Švika: "Ja cilvēki šeit jutīsies labi un būs pieprasījums, domāsim, kā rast iespēju paplašināties."
Lejasciema pagasta centrā otrdien tika atklāta māja, kurā ir tapuši sociālie dzīvokļi. Tajos jau ir apmetušies arī pirmie iemītnieki.

Atklāšanā Lejasciema pagasta padomes priekšsēdētājs Dainis Švika atklāja, ka doma par šādas mājas izveidi pašvaldībai jau bijusi sen.

"Cilvēkiem mūžā klājas dažādi. Ir cilvēki, kas vecumdienās vairs nevar parūpēties par savu saimniecību un dzīvo tālu no centra, bet viņi labprāt vēlētos dzīvot kaut kur, kur dzīve būtu vieglāka. Šovasar mums radās iespēja šādu māju uzcelt Lejasciemā," teica D.Švika.

"Domāju, ka māja ir izdevusies laba un mājīga. Gribas novēlēt, lai iemītniekiem šeit labi dzīvojas, lai viņi paliek savējie - lejasciemieši. Ja cilvēki šeit jutīsies labi un būs pieprasījums, domāsim, kā rast iespēju paplašināties."

Iederētos arī rajona centrā

Atzinīgus vārdus par sociālo dzīvokļu izveidi teica rajona padomes konsultants veselības aizsardzības un sociālajos jautājumos Artis Stuburs. Ņemot vērā to, ka pašvaldībām ir jādomā arī par izglītību, sportu un kultūru, viņš priecājas, ka ir paveikts arī liels ieguldījums sociālajā jomā.

"Esmu priecīgs, ka Lejasciemā ir tapis šāds objekts, tas ļoti labi iederētos arī rajona centrā," atzina A.Stuburs.

Svētku reizē ikvienam, kas bija ielicis savu darbu šīs mājas pārbūvē un atjaunošanā, izskanēja pateicības vārdi, īpašs paldies tika teikts arī celtniekiem - SIA "Rubate" un SIA "RCI Gulbene". Viņi vēlēja, lai iemītniekiem mājā labi dzīvojas un citiem ir skaudība, ka lejasciemieši ir paveikuši šādu darbu.

Sievietes, kas šobrīd jau dzīvo šajā mājā, ir ļoti apmierinātas ar dzīves apstākļiem. "Šeit ir kā paradīzē. Ir viss, ko vien var vēlēties - pašai ir sava vieta, pati esmu sev saimniece, varu iet, kur gribu," saka Dzidra Dambrova.

Dzīvos savu dzīvi

Pagasta sociālā darbiniece Dzintra Jegure stāsta, ka 15.novembrī šeit uz dzīvi pārcelsies vēl trīs cilvēki.

"Šie cilvēki dzīvo vai nu tālu no centra, vai vairs nespēj tik labi aprūpēt savu māju. Mēs domājam par atvieglojumiem - lai cilvēkiem nav jābēdā par malkas sagādi, siltumu mājās un to, kā ziemā iztīrīt piesnigušo pagalmu," stāsta Dz.Jegure.

Kopā mājā ir deviņas dažādas istabas.

"Trīs istabas atrodas otrajā stāvā, tur droši vien būs jāizmitina cilvēki, kas būs nedaudz žiperīgāki," stāsta sociālā darbiniece. Viņa atklāj, ka cilvēki šeit dzīvos paši savu dzīvi.

"Tā noteikti nebūs sociālā aprūpe. Cilvēks pats maksās par dzīvokli, apkuri, taču viņam nebūs tik ļoti par to visu pašam jārūpējas. Tie ir mūsu cilvēki, kas ir savu mūžu atdevuši pagastam, šī būs vieta, kas būs domāta viņu skaistajām vecumdienām. Protams, ja kādam cilvēkam vajadzēs nelielu aprūpi, tiks slēgts līgums ar aprūpētāju, taču šeit tas būs vieglāk izdarāms. Ja cilvēka veselība ar laiku paliks sliktāka, mēs nevienu ārā nedzīsim. Šeit būs viņa māja, cīnīsimies, kā varēsim," saka Dz.Jegure.

Šobrīd šajā mājā darbu ir sākusi arī apkopēja - sētniece.

"Pašreiz esam divas darbinieces. Laika gaitā skatīsimies, kā mums veicas un kā mums vēl pietrūkst," saka sociālā darbiniece.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas