Maksās veselības pabalstu 1

Ar nākamo gadu tiks maksāts veselības pabalsts, kura noteikumi pašlaik top. Par to informē Gulbenes novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs. Pašlaik top saistošie noteikumi.

Veselības pabalsts ietvers finansiālu atbalstu, piemēram, par operāciju veikšanu, zāļu iegādi, ārstēšanos slimnīcā.


J.Antaņevičs "Dzirkstelei" stāsta, ka ideja par Veselības pabalsta piešķiršanu iedzīvotājiem pieder sociālajam dienestam.

 

"Ir ļoti daudz tādu iedzīvotāju, kuri nāk uz dienestu un lūdz šāda veida pabalstu. Tā kā šāda pabalsta mums nav, secinājām, ka tas ir nepieciešams. Protams, arī līdz šim iespēju robežās mēģinājām palīdzēt tiem, kas lūdza šāda veida palīdzību, bet tagad, kad būs izstrādāti saistošie noteikumi, varēsim brīvi un nepiespiesti to arī darīt," norāda J.Antaņevičs.


Pašreiz vēl tiek diskutēts, kam un kādā veidā tiks piešķirts veselības pabalsts. Ir zināms, ka uz to varēs pretendēt, piemēram, daudzbērnu ģimenes un vecie, vientuļie cilvēki. Kad iedzīvotāji ar iesniegumu vērsīsies, lai tiktu piešķirts šāda veida pabalsts, tad sociālo un jautājumu veselības komiteja izskatīs, piešķirt to vai ne.


"Iespējams, jau uz nākamo sociālo un jautājumu veselības komitejas sēdi saistošie noteikumi būs gatavi, lai varam plānot šim pasākumam budžetā naudu un lai ar nākamo gadu varam šo pabalstu ieviest praksē," saka J.Antaņevičs.


Arī citās pašvaldībās esot šāda veida pabalsts.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas