Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mākslas dienas atklās 6.maijā

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā 6.maijā pulksten 15.00 ar mākslinieču Vijas Stupānes un Vēsmas Ušpeles darbu izstādi "Ceļa_ vējš Gulbenē" tiks atklātas ikgadējās Mākslas dienas.

Izstādes nosaukums ir saistīts ar mākslinieču vārdiem: Vija - ceļš + Vēsma - vējš = ceļa_ vējš. Abas mākslinieces strādā eļļas tehnikā. Vija izpaužas ziedos un brīvajās kompozīcijās. Pustoņi, vieglums, gaisīgums un sievišķīgums, kas viņu raksturo, padara mākslinieci īpašu. Vēsmas darbi ir smagnējāki. Cilvēku, koku, ziedu un ainavas risinājums košās krāsās. Gleznas pamatne - audekls, durvis no veca koka. Izstāde muzejā būs aplūkojama no 6.maija līdz 8.jūlijam.  

Agnese Bule "Latvieši līgo"- tā sauksies izstāde, kas muzejā tiks atklāta 14.maijā. Muzeja darbinieces stāsta, ka māksliniece savos darbos runā par latviešiem un latviešu esamību. Līgo saule, līgo zeme, līgo visa radībiņa. Pašā vasaras viducī latviešiem ir lielais līgošanās laiks. Viņi nelīgojas vieni. Līgojas debesis, līgojas zeme, un starp zemi un debesīm līgojas ar latviešiem pilnie koki. Izstāde būs apskatāma līdz 30.septembrim.

 

14.maijā notiks arī Muzeju nakts. Tās tēma šogad būs "Kaimiņi - vārīsim ziepes!". Šajā dienā no pulksten 19.00 līdz 1.00 atklātajā muzeja krājumu glabātavā - klētī, kas atrodas Brīvības ielā 9, tiks vārītas ziepes, gatavots sārms un tīrīti traipi. Šajā laikā varēs apskatīt arī abas iepriekš minētās izstādes, kā arī klausīties, kā dzied un spēlē ielu muzikanti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas