Malumedībās nošauj alni 6

Laimonis Kļaviņš: "Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, malumedību skaits varētu palielināties."
Ziemeļaustrumu virsmežniecībā Stradu pagasta teritorijā pagājušajā nedēļā konstatēts nelikumīgs medību gadījums. Malumednieki nomedījuši alni.

Mednieku kluba "Ievugrava" vadītājs Raivis Kundrats stāsta, ka viņu kolektīvam dzinēju medības jau ir beigušās, taču viņu kluba mednieki regulāri apseko savas medību platības. Tas tika darīts arī pagājušās sestdienas rītā.

 

"Braucām ar otru mednieku un pamanījām kraukļu baru. Tas šķita aizdomīgi. Pagājām paskatīties un atradām aļņa paliekas - ādu, kājas un iekšējos orgānus," stāsta mednieks.

 

Viņš nekavējoties par šo gadījumu ziņojis Gulbenes mežniecības speciālistiem.

 

"Pēc pēdām spriedām (bija redzami gan mašīnas riepu nospiedumi, gan cilvēku pēdas), ka malumedības notikušas pirms pāris dienām. Arī kādreizējais mežsargs, kas dzīvo turpat netālu, teica, ka ceturtdien vēlu vakarā stipri rējuši viņa suņi, kas, acīmredzot, bija kaut ko sadzirdējuši," stāsta R.Kundrats.

 

Malumednieki alni turpat arī bija sadalījuši. Skumjākais ir tas, ka tā bija aļņu govs, turklāt viņa bija grūsna.

 

Medniekiem ir aizdomas

Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš norāda, ka šis šogad ir pirmais konstatētais malumedību gadījums. "Man gribētos, ka tas ir arī pēdējais, taču droši vien, pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, malumedību skaits varētu palielināties," spriež L.Kļaviņš.

 

Viņš norāda, ka par šo gadījumu materiāli ir nodoti policijai un policija jau ir uzsākusi kriminālprocesu.

 

R.Kundrats gan piebilst, ka policijas darbinieki ar jautājumiem par šo malu medību gadījumu pie viņa līdz pat trešdienai nebija vērsušies.

 

"Nevar jau nevienu apvainot, taču aizdomas, kurš vainīgs, ir. Mums, medniekiem, vairāk vai mazāk ir zināmi cilvēki, kas nodarbojas ar malu medībām. Paši neskaitāmas reizes mežā esam redzējuši šos cilvēkus, esam pat viņiem dzinušies pakaļ ar mašīnām, taču viņiem ir izdevies aizmukt. Domāju, ka šos malu medniekus varētu ātri vien atrast, ja kāds pārbaudītu, taču izskatās, ka nevienam nav nekādas intereses," vērtē R.Kundrats.

 

Viņš norāda, ka mednieki turpmāk daudz vairāk centīsies apsekot savas medību platības.

 

"Esam arī apziņojuši kaimiņus, arī viņu medību platībās reizēm atskan pa aizdomīgam šāvienam. Ja ar malumedniekiem neviens cits nevar tikt galā, būs jācīnās pašiem," spriež mednieks.

 

Agri vai vēlu atradīs

L.Kļaviņš atklāj, ka pērn Ziemeļaustrumu mežniecības teritorijā nelikumīgi ir nomedīti divi aļņi, viena pīle un divi lūši.

 

"Par aļņu nelikumīgu nomedīšanu ir uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana, par pīles nomedīšanu vainīgais ir saņēmis sodu un sedzis zaudējumus, par lūšiem - notikusi tiesa, vainīgais ir saņēmis sodu un arī sesdzis 3200 latu lielos zaudējumus," stāsta L.Kļaviņš .

 

Viņš atgādina - pirms kādam ceļas ierocis veikt nelikumīgas darbības, lai padomā par materiālajiem zaudējumiem, kas būs jāsedz, turklāt papildus būs jāmaksā arī sods.

 

"Cilvēki jau var riskēt un mēģināt nodarboties ar malumedībām, taču agri vai vēlu mēs viņus tāpat noķersim. Turklāt šajā situācijā centīsimies darīt visu, lai malumedības nenotiktu," norāda L.Kļaviņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

pareizi

Lai iet un paņem kko ēdamu kam vajag, kurš ar šaujamo kurš ar mieta galu var kko sadabont, takš stiprākais izdzīvo mūslaikos krīze, tātad dabas likumi spēkā a medību likumus pagaidām uz nagliņas, lai papiiriits nav jāpērk, kad būs atkal treknie gadi, tad sadrukās jaunus, kam nava koo ēst, iet un paņem mežā, man nava žēl. Žēl dzīvnieka vienīgi, jo pats nekad nemedītu, laikam vāktu augus, riekstus ziemai:)

pirms 11 gadiem, 2009.02.08 14:18

sertih

labak uzrakstat par politikiem taisnibu ka vini nodarbojas ar Medibam, un ne par ko neatbild ....

pirms 11 gadiem, 2009.02.06 15:19

Ja nav sajeegas,par medībām,labāk nerakstat.Es piemēram,par politiku ,nekomenteeju!

pirms 11 gadiem, 2009.02.06 13:12

iedzivotajsi

Esiet tacu reali! Ka tam cilvekam nav ko est? Bet saujamais gan ir? A cik maksa saujamais? A ka aizveda tadu daudzumu galas, tad ari auto ir, nu galigi nabadzinjam nav ko est, patiesam!

pirms 11 gadiem, 2009.02.06 11:50

reinis

nav nekads brinums , Cilvekiem nav ko esti , un tapec ker un nošaui Alni , kadam laikam bus cilvekam edamais , ko darit var but cilvekam nav darba un tukš leduskapis un gimeni nav ar ko BAROT , ne jau prieka pec nošava,! viennozimigi ,.

pirms 11 gadiem, 2009.02.05 22:11

ta ir

Likumigas, nelikumigas! Kas tad ir sie likumu veidotaji? Ja cilvekiem nav darba un naudas tad jaiztiek kaut ka ir. KO tad mednieku kungi? Sadalis medijumu trucigo iedzivotaju vidu?
Smiekli nak!
Zel gan ka bija alnu mate, bet mednieki pasi ari jau ir izsavusi gandriz visus alnus, tos dzivneikus pat briva daba vairs neredz! Tadi mednieku kolektivi butu jaaizliedz, neko labu jau vini nedara, tikai nobende vairak dzivniekus savam izpriecam un ne jau izdzivosanai.

pirms 11 gadiem, 2009.02.05 18:28

Vietējās ziņas