Mantojuma dienās apskata bānīti 3

Rīt, 13.septembrī, un parīt visā Latvijā norisinās Eiropas kultūras mantojuma dienas "Neparastais mantojums". Šogad no Gulbenes rajona mantojuma dienās iekļauts tikai Gulbenes - Alūksnes bānītis.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas galvenā inspektore Sarmīte Dundure stāsta, ka mantojuma dienām bijuši pieteikti vēl vairāki objekti, bet inspekcija tos nav apstiprinājusi. "Druvienas pagasts bija izvirzījis Druvienas veco kapsētu, savukārt Rankas pašvaldība cilvēkus, kas nodarbojas ar seniem amatiem," stāsta inspektore.

 

Rīt, 13.septembrī, pulksten 12.00 Gulbenes dzelzceļa līnijā Gulbene - Alūksne notiks Eiropas kultūras mantojuma atklāšanas pasākums. Tā laikā atklās ekspozīciju par Gulbenes dzelzceļa mezglu, būs apskatāma plaša fotozistāde par nule aizvadītajiem Bānīša svētkiem, interesenti gida pavadībā varēs doties ekskursijā, būs iespēja vizināties ar rokas un motordrezīnu. Paredzēts arī mantojuma dienu pasākumu noslēguma cienasts.

 

"Mantojuma dienas ir iespēja cilvēkiem pievērst īpašu uzmanību kultūrvēsturiskajiem objektiem. Šo dienu mērķis ir tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam, iepazīstināt ar kultūras pieminekļiem.

 

S.Dundure stāsta, ka pagaidām vēl nav zināms, kādai tēmai būs veltītas nākamās Kultūras mantojuma dienas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ja nav ko raskstīt, tad labak nerakstiet vispar neko!

pirms 12 gadiem, 2008.09.13 23:36

Tur nu es tev piekrītu!!!!!!! Mums laikam tiešām nekā cita nav... :(

pirms 12 gadiem, 2008.09.13 12:21

afigejs

ATKAL TAS BĀNĪTIS! visos pasākumos -bānītis-glupais teātris-bānītis-tad vēl tā dzērāja runa un atkat bānītis

pirms 12 gadiem, 2008.09.13 10:09

Vietējās ziņas