Māra Rožlapa: bez ilūzijām par notiekošo 18

Kā pēc reorganizācijas jūtas mediķi Gulbenes slimnīcā? Kāpēc viņi klusē un publiski nepauž savas domas? Bijusī Gulbenes slimnīcas galvenā māsa Māra Rožlapa ir pirmā mediķe, kura atsaukusies "Dzirksteles" aicinājumam paust savu viedokli. To darīt viņa piekrita tikai pēc tam, kad oficiāli bija beigusi darba attiecības ar Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienību. Iepriekš runāt ar presi liedzis darba līgums.

- Kāpēc Gulbenes mediķi necīnās, kāpēc padevīgi ļauj visam ritēt savu gaitu?

Mēs negribam būt neobjektīvi, ja sāksim žēloties, ka mums ir grūti, ka informācija no mums ir slēpta agrāk un arī tagad tiek slēpta. Visa patiesība nekad nebūs zināma ne mums, ne pacientiem. Nevienam. Skaidrs ir tikai viens, ka ir plāns, kas tiks realizēts ar jebkuriem līdzekļiem, patīk mums tas vai nē. Tas vai ar šī plāna izpildi būs apmierināti iedzīvotāji ir cits jautājums... (Vairāk lasiet 12.novembra "Dzirkstelē").

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Vita

Man patika Māras teiktais, Dzirkstelē izlasīju, bet neviens jau tāpat mūs nedzird, tikai Gulbenieši māk noriet! Māru personīgi nepazīstu, bet labs speciālists! Tādiem būs darbs! Malacis turies, visiem tāpat neizdabāt un tas nav vajadzīgs!

pirms 9 gadiem, 2011.11.18 22:12

sāpe

Piekrītu Urbim. Vārds vietā.
Ko paši gribējāt, visu laiku taurēdami, ka slimnīca nekam neder un ārsti slikti, to nu arī dabūjāt ar uzviju.
Tagad viss būs daudzas reizes dārgāk. Un tādēļ, ka apliesiet kādu ar samazgām, nekas nemainīsies. Visi tie, kas nomelno māsiņu, noteikti ir no kolēģu aprindām...ja vien ir šī vārda cienīgi.

pirms 9 gadiem, 2011.11.14 17:56

urbis

Jūs te visi novirzaties no tēmas un uzreiz sākat uzbrukt cilvēkam, kurš grib runāt, pie tam muldat kaut ko tirgus sievu līmenī. Neba nu Jaceviča vai Māra Jums kaut ko atņēmušas, runa jau pavisam par kaut ko citu. Runa ir par to, ka valsts vienkārši negrib vai nevar nodrošināt kaut kādu sakarīgu veselības aprūpi un to kaut kam nogrūž. Tā tas bija arī ar šo apvienību- nogrūda pašvaldībām, labi zinot. ka ilgi nedzīvos un tīšām aizlaida pa burbuli. Nu un manīgie zēni, kas saprot kaut ko biznesā, to visu savāc, jo zina, ka katrs , kam kaut kas sāp, maksās un tik, cik prasīs. Vāne vienkārši ir viņu sešinieks (šestjorka), kas par varbūt normālu algu to visu cenšas izpildīt. Nav jau svarīgi, kam pieder medicīna, Jānim, Pēterim, Emīlijai va Mildai, skaidrs ir kas cits, ka visu šo reformu rezultātā medicīna kļūst dārgāka. Nav ko tādēļ cepties un lamāt ārstus vai vēl kādus, tad, kad tiešām vajadzēja, paši negājāt ielās ar dakšām un vālēm, tad nu tagad, kā sak, sūkājiet ledu.

pirms 9 gadiem, 2011.11.14 11:16

sāpe

Cik tipiski...Visi, kas rej, to dara ar segvārdu.
Ko tad jūs nesaņemat drosmi un nepasakāt Mārai visu pašai. Droši vien viņas priekšā nezin cik saldi esat dziedājuši.Un varbūt jau rīt, satiekot viņu uz ielas, tēlosiet, cik ļoti jūtat viņai līdz.Paskatieties uz sevi spogulī- varbūt ,ka paliek slikti.
Un naudu otra maciņā nevajag skaitīt...Tāpāt kā tos akmeņus mest. Neviens nav tik balts, lai varētu atļauties zākāt otru.
Bet tas, ka strādājot slimnīcā ,vienalga kādā amatā,varēja nezināt par naudas lietām, ir ticami. Jo priekšniecība stāsta tikai to, ko stāsta...

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 23:15

Ilze

Inteliģenci no Māras derētu pamācīties. Arī vadības stilu. Zinu, ka Māra sevi pierādīs arī citur. Un tā jau ir, ka laukos retajam maģistra diploms. Tas ir kā dadzis acī pārējiem.

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 19:08

Inta

Runa nav jau par apriešanu, katrs var mest akmeni.....
Runa ir par to, ka pati Māra Slimnīcā aiz jacenes bija otrais vadošais amats. A tagad stāsta, ka neko nezināja, neko nezin. Tas jau besī.Kas viņa par vadītāju ar MAĢISTRA diplomu ( kārtējo rfeiz pierādās, ka diplomam nav nozīmes), ka neredzēja un neko nedarīja, kad pa visu slimnīcu 10 ppacienti, bet darbinieku skaits 5 x lielāks. Tā, kā es uzskatu, ka tas , kas notiek ar mūsu slimnīcu ( bankrots) ir arī viņas vaina ( protams, ka ne tikai, bet nevar vainot visus citus, bet sevi nē)

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 14:14

Saule

Stāsts jau nav par Māru, par to, patīk vai nepatīk viņa kādam (noprotams, ka daudzi ir apskauduši, ko agrāk neatļāvās izrādīt, bet tagad, knābn, cik var). Stāsts ir par slimnīcu. Un stāsts ir par Māras drosmi un inteliģenci, pastāstot savu skatījumu uz slimnīcā notiekošo. Viņa nezākājas. Viņa ir pieklājīgs cilvēks.

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 14:02

Rrr uz Mārukam 13.11.2011. 10:53:29

Daiga, tu tomēr esi slima. Taču apmierinies reiz!

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 14:00

Gulbenē (un ne tikai) tā ir - jo pelēkāks esi, jo smaidi visiem bez izņēmuma un neko nevienam neiebilsti, jo nemanāmāk slīdi pa dzīvi, jo skaities cienījamāks un labāks.

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 13:57

....

foršā tauta Gulbenē, atrada nākošo vainīgo, ko noriet........

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 13:44

opā

Jā,ar šo augstprāti es arī satikos. Negribu šo cilvēku redzēt. Labi,ka atlaida pirmo!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 13:16

Paciente

Un pēdu aprūpe?? Maksāja kabatā Mārai, bet izmantoja slimnīcas sagādāto un vēl algu

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 13:15

iedzīvotāja

Piekrītu HAļAVA viņai bija un deguns gaisā arī.

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 12:46

Mārukam

Nu ko, atliek vien cīnīties par mājas vecākā izpildsekretāres vietu. Rudie rullē!

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 10:53

Es tur biju

Ai, Māra, Māra. Kad gadiem varēji strādāt vairākus darbus vienlaicīgi un saņemt lielu algu- tad jau problēmu nebija ar vadību. Protams, ka nezinu precīzi cik liela bija Māras alga, bet orientējoši ap 500. Ir traki- Haļava beigusies- maksā tikai tiem, kas strādā.
Un tik neinformēta esi.......Divreiz nedēļā sapulcēs visi varēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes ( no tevis neviena jautājuma nebija). Lai kāda arī Vāne nebūtu, tas, ka Māra pirmā no visiem tika atlaista ir ļoti pareizs solis.

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 10:47

Tā ir

Daudziņa arī nav bez grēka, bet lielākie vainiinieki ir iepriekšējā valde, kurā bija Jaceviča, Antoņevičs un vēl citi, kuri ar savu bezatbildību arī noveda slimnīcu līdz kliņķim.

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 09:29

maiga

iedzīvotājiem pārmet,ka necīnījās par savu slimnīcu,bet pat mediķi nezināja,kas notiks.Neticu,ka uzturāt monstru kā Balvu slimnīca ir izdevīgāk.Manuprāt tur par apkuri vien ir jāmaksā vismaz 10reizes vairāk.Tas ,ka plāni un ieceres ir par visu ko tikai ne par pacientu aprūpi ir skaidrs.Tikai mēs neko nevaram darīt.Vakar televīzijā Vāne un Daudziņa runā vienā mutē.Nav izdevīgi,trūkst līdzekļu....Izskatās,ka slimnīca būs privāta,un tad visi būs apmierināti.Daudziņa vai nu melo,vai pati nesaprot ko dara .Tāds nu tas iespaids radies.Mums stāsta par mistisko miljonu,kas ir parādā.Kā līdz tādam skaitlim varēja nonākt?Uzņēmējdarbību jebkurā citā SIA aptur jau par nieka naudu.Te nekas.Vai tas vien nav aizdomīgi,ka pieļauti tādi cipari?Vai Daudziņa nemaz tos neredzēja?

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 09:08

Vietējās ziņas