Maratona dalībnieki lustējas Vecgulbenes muižā (papildināta)

Vecgulbenes muižā piektdienas vakarā pulcējās tuvāki un tālāki viesi, kas bija piedalījušies Gulbenes ceļojumu maratonā un apceļojuši desmit objektus mūsu rajonā.

Gulbenes rajona ceļojumu maratons norisinājās no 4.maija līdz 1.novembrim. Tajā, apmeklējot 10 tūrisma objektus - atpūtas kompleksu "Lācītes", Kāzu muzeju, Velēnas luterāņu baznīcu, Stāmerienas pareizticīgo baznīcu, Gulbenes - Alūksnes bānīti, Vecgulbenes muižu, Silmaču muzeju, vīnogu audzētāju un selekcionāru Andrašu Fazekašu, aktīvās atpūtas parku "X parks", kā arī Aijas un Agra Miķelsonu daiļdārzu Gulbenē -, ceļotāji saņēma zīmodziņus dalības bukletā. Nosūtot šo bukletu uz Gulbenes tūrisma informācijas centru, maratona dalībnieki saņēma ielūgumu piedalīties noslēguma ballē.

Favorītiem dāvāja balviņas

Ceļojumu maratonā rajonā viesojās visdažādākie ceļotāji - gan no Jūrmalas, Rīgas, Madonas, Alūksnes, Smiltenes, Cēsīm, gan rajona iedzīvotāji, gan arī tādi cilvēki, kas savulaik ir dzīvojuši Gulbenes rajonā un šī viņiem bija jauka iespēja atkal paraudzīties uz savu rajonu un redzēt, kas tajā ir mainījies. Kopumā aizpildītās anketas iesūtīja 73 ceļotāji, taču patiesībā ceļotāju bija daudz vairāk, tikai daudzi droši vien kāds nebija apceļojis visus desmit objektus vai arī aizmirsa aizsūtīt anketu.

Noslēguma ballē maratona organizatori - cilvēki, kas pie sevis uzņēma ceļotājus, - saviem favorītiem dāvāja īpašas balviņas, taču bez pārsteiguma balvām nepalika neviens, balvas bija sarūpējusi arī Krājbanka. Organizatori noslēguma balles apmeklētājiem bija sarūpējuši iespēju vērot radošās studijas "Varavīksne", "Veišu muzikantu" no Galgauskas, kā arī mākslinieka Vadima (Rīga) ugunīgos priekšnesumus. Svētku noslēguma ceļotājiem bija sarūpēta liela torte un iespēja izdejoties grupas "Kreisais pagrieziens" pavadībā.

Palielināsies apceļojamo objektu skaits

Vecgulbenes muižas projektu vadītājs Jānis Ločmans stāstīja, ka pavasarī viņš bažījies, ka šim projektam nebūs atsaucības, taču atsaucība bijusi, turklāt pietiekami liela.

"Visi laikam pa tālām zemēm ir izceļojušies, taču arī mūsu mazajā un mīļajā Latvijā ir daudz skaistu vietu ko redzēt un arvien vairāk cilvēku izvēlas apskatīt tieši vietējos objektus, un mums viņiem ir jāpiedāvā šī iespēja," teica J.Ločmans.

Pasākumā tika izteikta arī cerība, ka ceļotāji, kas šogad piedalījās ceļojumu maratonā, ieteiks citiem, kas vēl nav redzējuši visos interesantos un skaistos objektus Gulbenes rajonā, un arī tie citi atbrauks pie mums. Iespējams, nākamgad varētu palielināties arī apskatāmo objektu skaits, tie būs vismaz 20.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas