Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Māris Sarma ceļā uz citu draudzi 12

Gulbenes luterāņu draudzes locekļi ir bēdīgi par to, ka viņu mācītājs pēc sēšu gadu darba Gulbenē dodas projām. Vēl līdz 20.novembrim Māris Sarma turpinās kalpot šeit, taču faktiski viņš jau ir ceļa jūtīs. M.Sarma ir uzvarējis konkursā uz mācītāja vietu Baltezera baznīcā, kas atrodas Ādažu novadā. Konkursā pavisam piedalījās četri pretendenti. Draudze Gulbenē lūdz Dievu, lai tas gluži neatstāj viņus bez gana, kaut ir saprotams, ka grūti būs atrast citu mācītāju, kurš gribētu pavisam pārcelties uz dzīvi šajā pilsētā.

Konkurss uz mācītāja vietu Gulbenes iecirkņa prāvests, luterāņu mācītājs Magnuss Bengtsons "Dzirkstelei" saka, ka no 1.novembra līdz 1.decembrim izsludina konkursu uz vakanto mācītāja vietu Gulbenē.

 

M.Sarma "Dzirkstelei" saka, ka viņa aiziešana uz citu draudzi nenozīmē bēgšanu no Gulbenes vai no draudzes. "Daudzi domā, ka es bēgu no šīs pilsētas. Patiesībā Gulbene ir skaista, tajā ir skaisti cilvēki. Šeit ir brīnišķīga kultūras dzīve. Uz luterāņu baznīcu nāk brīnišķīgi cilvēki.


Eju projām tāpēc, ka vairākus gadus ir lietas, kuras nerisinās tā, kā es gribētu. Esmu no tā ļoti noguris," viņš saka.

 

Intensīvi tiekot meklēts cits mājoklis Ādažos, taču pagaidām viņš cer, ka dzīvesbiedr vēl strādās Gulbenē. Ģimene esot novērtējusi, cik šajā pilsētā ir lieliski bērnudārzi, skolas un mūzikas skola. Mācītājs ir bažu pilns, ka Ādažos viņam nav, kur dzīvot, bet no namiņa pie Gulbenes baznīcas ģimeni var palūgt aiziet. Tajā pašā laikā dzīve mācītāja mājā Gulbenē ir smaga. Tajā ir hroniskas ūdensapgādes problēmas - pastāvīgs ūdens trūkums. Māju apdraud aizlūzis ozols, kurš kuru katru brīdi var uzkrist tieši virsū mācītāja bērnu istabai. M.Sarma ir sarūgtināts, ka šajā jautājumā nav saņemts cerētais atbalsts no pašvaldības.

 

Mācītājs paliek nesaprasts

Gulbenes luterāņu draudzes vecākā Līga Ievāne "Dzirkstelei" saka, ka "problēmas, ar kurām samierināmies mēs, gulbenieši, mūsu mācītājam nav pieņemamas". Viņa uzskata, ka, dzīvojot provincē, gulbenieši kļūst par provinciāļiem.

 

"M.Sarma bija un ir Rīgas cilvēks. Viņam grūti samierināties ar mūsu vietējo dzīvi. Viņš nespēj pielāgoties," saka L.Ievāne. Viņa uzskata, ka visas sadzīves problēmas, kuras nomāc mācītāju, ir risināmas, taču - ne uz karstām pēdām.

 

L.Ievāne ir pateicīga M.Sarmam par viņa darbu Gulbenē un to, ka par spīti paaudžu maiņai mācītājam ir izdevies saglabāt draudzi tikpat lielu, kāda tā bija viņa darbības sākumā šajā pilsētā.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" saka, ka septembra beigās no draudzes domē ir saņemts iesniegums par lūstošu koku, kas rada draudus mācītāja dzīvojamās mājas jumtam. Domes vides aizsardzības jautājumu komisijas pārstāvji esot apskatījuši visu dabā. Secināts, ka bīstamais koks atrodas baznīcai piederošajā teritorijā, tikusi dota atļauja šo koku nozāģēt. Ieteikti arī speciālisti, kuri to varētu paveikt bez maksas.

 

"Parasti šādu jautājumu atrisina zemes īpašnieki paši. Ja netiek galā un ir nepieciešama iejaukšanās, painteresēšos. Droši vien būs nepieciešama speciāla tehnika, kuras domei, protams, nav. Būs jāmeklē," saka S.Daudziņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

A.

? A 04.11.2011. 10:14:58
******
Uz kuru jautājums attiecas uz A. vai A ?

Nav problēmu runāt tieši un atklāti draudzē ( ir arī tā darīts) , ja vien tas nestu kādus augļus.

Visiem pieejamā interneta vietnē ir pieņemts slēpties aiz "nikiem" ... tāds tas dzīves teātris sanāk.

pirms 8 gadiem, 2011.11.04 19:47

A

Vai tiešām nav cita ko darīt kā rakstīt stulbus komentārus.Jā kur gan bija tie gudrie rakstītāji .Gan laiks rādīs kā būs.Jā gudrie kur jūs esat.Esat atnākuši kaut reizi pakopt baznīcas ārpusi.???Kapēc runāt tā caur internetu,kapēc unkas jums liedzis ir runāt/atklāti draudzē bet ne aiz muguras.Neko labu ja'jūs rakstītāji esat draudzes locekļi neesat pateikuši.Izbeidzat klačoties/

pirms 8 gadiem, 2011.11.04 09:32

A.

"Otra tāda mācītāja luterāņos nebūs, tas ir fakts.
Viņs bija izcils ar to, ka prata runāt par mūsdienās aktuālām tēmām, sprediķi viegli uztverami ikviena vecuma cilvēkam."
PIEKRĪTU!
BET,
"Žēl, ka nav iespēja grozīt M. Sarmas pieņemto lēmumu, jo draudzē jau nav tikai 2 cilvēki, bet krietni vairāk..."
Draudzē ir krietni vairāk kā 2 cilvēki , tātad - kur mēs esam?
Draudzes locekļa pienākums nav TIKAI svētdienas apmeklēt dievkalpojumus un ziedot kādu naudiņu, kā arī atbalstīt mācītāju vārdos.
Cik mēs varam atļauties, ārpus mājas un darba rūpēm, regulāri un BEZATLĪDZĪBAS kalpot draudzei un Baznīcai, rakstīt projektus utt...? Draudze ir reliģiska organizācija, kura ir pakļauta vispārējai likumdošanai - tas arī prasa laiku un zināšanas.
Nu nav luterāņiem māsas vai citi algoti darbinieki mazajās draudzēs, kas visu to nokārto. Pašiem vien ir JĀKALPO...

pirms 8 gadiem, 2011.11.04 07:01

Tātad

Tātad 6 gadu garumā mācītājam ir sakrājušās daudzas(!) "patīkamas" lietas (ne tikai tas koks vai ūdens neesamība mājoklī), kas bijis par iemeslu doties projām no Gulbenes. Ja pat konkursā piedalījies citā vietā, un uzvarējis (apsveicami!), un nu būs projām. Paldies par paveikto!

pirms 8 gadiem, 2011.11.02 14:43

es

Tiešām labs mācitātājs.Paldies viņam par visu

pirms 8 gadiem, 2011.11.02 11:22

nu nekas jau Daudziņai nenotiktu,ja izdarītu kādu Dievam patīkamu darbu.Mācītājam tiešām tur nepatīkama vieta kur dzīvot.Bet aizbildināties,ka mēra kundze tak sieviete,te pilnīgi nevietā.Stulbums kaut kāds.

pirms 8 gadiem, 2011.11.02 11:16

G.

Lai vai kā tur ir, bet es tiešām vru pateikt milzīgu, PALDIES , mūsu mācītājam, kurš man un manai ģimenei ir palīdzējis tik ļoti daudz .
Otra tāda mācītāja luterāņos nebūs, tas ir fakts.
Viņs bija izcils ar to, ka prata runāt par mūsdienās aktuālām tēmām, sprediķi viegli uztverami ikviena vecuma cilvēkam.

Žēl, ka nav iespēja grozīt M. Sarmas pieņemto lēmumu, jo draudzē jau nav tikai 2 cilvēki, bet krietni vairāk, un tādi , kuriem Jūs no sirds esiet vajadzīgs šeit Gulbenē. :(

pirms 8 gadiem, 2011.11.02 09:36

Izskatās ka pietrūkst vīrišķības. Ja koks uz jumta- jāiiet un jārisina šī lieta- jāmeklē speciāla tehnika, kā to darītu katrs, kam pieder māja. Nevis iet pie pašvaldības vadītājas- sievietes, lai tā risina. Bet varbūt Dievam bija plāns- pārbaudīt, cik stiprs esi.....

pirms 8 gadiem, 2011.11.02 07:53

xxxx

Ja pareizi sapratu, mācītājs dzīvoja draudzes, tātad paša apsaimniekotā vai pārvaldītā īpašumā. Nu netika cilvēks galā ar draudzes īpašuma pārvaldīšanu. Žēl. Bet runāt par pašvaldības atbalsta trūkumu.... Mums taču Valsts ir šķirta no baznīcas.

pirms 8 gadiem, 2011.11.02 06:58

Protams, ka bēdīgi!

Gulbenes luterāņu draudzes locekļi ir bēdīgi par to, ka viņu mācītājs Māris Sarma pēc 6 gadu darba, no 20.novembra dodas projām no Gulbenes, jo uzvarējis konkursā uz mācītāja vietu Ādažu novada Baltezera baznīcā.
Tikai tagad uzzinām, ka dzīve mācītāja mājā Gulbenē ir bijusi smaga, jo bijušas hroniskas ūdensapgādes problēmas - pastāvīgs ūdens trūkums...un tml.
Bet draudzes vecākā Līga vēsā mierā saka, ka "problēmas, ar kurām samierināmies mēs, gulbenieši, mūsu mācītājam nav pieņemamas"...Kaut kā neticās, ka Līgai arī bijušas problēmas ar ūdens regulāru neesamību un viņa ar to būtu samierinājusies...
Ļoti NEPIEVILCĪGĀ gaismā nu izgaismojamies ...tāpēc neizbrīna, ka mācītāja k-gs saka: "Eju projām tāpēc, ka vairākus gadus ir lietas, kuras nerisinās tā, kā es gribētu. Esmu no tā ļoti noguris"
PALDIES lmācītājam Mārim Sarmam par sirdsgudrību, labestību un atsaucību visu šo 6 gadu garumā. Lai mūsu mīlestība pavada Jūsu izraudzītajā ceļā!

pirms 8 gadiem, 2011.11.02 03:18

J.

Jā, brīnišķīgs mācītājs. Tikai žēl, ka mēs bieži savus mācītājus nenovērtējam...

pirms 6 gadiem, 2013.09.22 22:47

Vietējās ziņas