Martā ziema vēl nebeigsies

“Februāra otrā puse un noslēgums bija skaists – lai arī naktīs sala, dienā bija saule, bet piesaulītē - jau pavisam jauks. Šīs laika zīmes februāra beigās norāda, ka būs labvēlīgs gads un vasarā varam cerēt uz karstākām un sausākām dienām,” saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas.

V.Bukšs “Dzirkstelei” stāsta, ka martā aukstums pamazām noplaks, bet ziema vēl nebeigsies, jo marta vidū vēl iespējams aukstums pat līdz mīnus 18 grādiem.

Līdz 25.martam naktīs austrumu pusē sagaidāms vēl sals līdz mīnus 5, mīnus 10 grādiem. Dienas laikā aukstums atlaidīs. Strauja pavasarīga siltuma, visticamāk, nebūs. Ir cerības, ka ap Lieldienu laiku, pašās marta beigās, siltums gan jau varētu būt pat plus 10 līdz 12 grādi.

Vērojot laika zīmes, V.Bukšs secina, ka aprīļa pirmajā pusē, iespējams, būs siltākas dienas, bet īstu pavasari vēl nejutīsim. Tikai aprīļa otrajā pusē, ap Jura dienu (23.aprīlis), varētu iestāties īsti silts laiks.

V.Bukšs stāsta, ka martā ir daudz nozīmīgu dienu laika vērošanai. Laiks 14.martā prognozēs, kāda būs vasara. Savukārt, ja 12.martā lapsa vai āpsis izlien no alas un redz, ka vēl ir auksts laiks, tad ziema vēl turpināsies divas nedēļas.

Ja 19.martā ir sals, tad salnas vēl varētu sagaidīt 40 naktis. Ja sals naktī vēl ir arī 25.martā, tad nakts salnas vēl var turpināties līdz pat jūnija sākumam, protams, ne visur un ne katru nakti.

20. un 21.martā jāvēro vēji. Kādi vēji ieplūdis šajās dienās, tādi lielākoties valdīs visu pavasari. Savukārt 30.martā sākušies pali sola labvēlīgu gadu.

“Daudz var skatīties dabā. Galvenais ir pašiem sekot līdzi savā vidē. Lai arī Gulbeni no Viļakas šķir aptuveni 60 kilometri, tomēr laikapstākļi mums var atšķirties, tāpēc jāvēro arī pašiem nozīmīgās dienas,” uzsver laika zīmju vērotājs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas