Marts ir kā vīrietis ar sievietes dabu

Lai gan Latvijas austrumos kļavām sula sāka tecēt februāra vidū, tradicionāli marts ir kļavu sulas tecēšanas laiks, saka laika vērotājs Vilis Bukšs. Pēdējos gados marta otrajā pusē arī bērziem sāk tecēt sula.

V.Bukšs novērojis, ka šogad sniegpulkstenītes sāka ziedēt februāra vidū, lai gan tradicionāli marts ir sniegpulkstenīšu, zilo vizbulīšu un māllēpju ziedēšanas sākuma laiks. 2015.gada nogalē Latvijas austrumu pierobežā ziedēšanai esot bijušas atvērušās arī pirmās zilās vizbulītes. Taču astronomiskais pavasaris sāksies tikai 20.martā pulksten 6.30.
 
Par iespējamiem laika apstākļiem martā
“Mana vecmāmuļa teica: marts ir kā vīrietis, tikai ar sievietes dabu. Te raud, te smejas. Te saulīte muguru glāsta, te ziemeļvējš sniegu bārsta,” saka V.Bukšs.

Marts pēc savas būtības esot vairāk priekšpavasaris. “Ticējums saka, ja janvārī ir marts, tad martā - janvāris. Pagājušais janvāris šogad bija ar ziemai raksturīgiem laika apstākļiem, un tā ir zīme, ka martā ziemai vajadzētu atkāpties.” Savukārt siltais un nokrišņiem bagātais februāris norādot uz to, ka martā ziema var izspēlēt ne vienu vien ziemīgu stiķi. V.Bukšs, vērojot 1. un 2.februāri, kas paredz martu un pavasari, secina, ka marts un kopumā pavasaris būs ar mainīgiem laika apstākļiem, salīdzinoši vēss un nokrišņiem bagāts.

Dienās lielākoties būs atkušņi, bet naktīs piesals. Saulainās dienās - līdz plus 6 grādiem. Mēneša vidū būs vairāk nokrišņu, vējains, vidējā temperatūra mazliet virs nulles. Pirmā pavasara mēneša otrajā pusē, laikā līdz Pavasara Mārai (25. marts), laika apstākļi - mainīgi. Daudzviet naktīs būs sals, kas var sasniegt 10 grādu atzīmi, kā arī nelieli dažāda veida nokrišņi, apledojums. Dienās temperatūra būs ap nulli. Arī Lieldienu laikā (ap 27.martu) būs bez būtiskām pārmaiņām. Mēneša beigās īslaicīgi nokrišņi un kļūs siltāks. Temperatūra var sasniegt plus 10 grādus, un arī naktis paies bez sala. Lai gan turpmāk, vēl līdz Jurģim (23. aprīlis), iespējamas naktis ar nelielu salu, kad temperatūra var pazemināsies līdz mīnus 3, 5 grādiem.

Kopumā marts ar šā mēneša vidējiem rādījumiem temperatūru ziņā rādās būt tuvu nullei, bet nokrišņu - vairāk nekā parasti.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas