Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Māsa 14 gadus vecam brālim nopērk degvīnu 12

Gulbenes novada domes Administratīvās komisijas sēdē pirmdien tika izskatītas septiņas administratīvo pārkāpumu lietas - par nepilngadīgo smēķēšanu, alkohola lietošanu un dzīvnieku turēšanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu.

Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Dainis Švika stāsta, ka šie ir populārākiem pārkāpumi, kas
biežāk tiek izskatīti.

 

"Vienu brīdi ļoti populāras bija elektrības zādzības, jo katru nedēļu bija iesniegumi, ka kāds nelikumīgi pieslēdzas un izmantoja elektrību," stāsta D.Švika.


Nepilngadīgo alkoholisms un smēķēšana ir ļoti izplatīta, taču, kā atzīst D.Švika, uz Administratīvās komisijas sēdi nonāk tikai neliela daļa nepilngadīgo. Piemēram, policijas pārstāvim par nepilngadīgo, kurš smēķē, ziņo skolotāji vai skolas darbinieki. Policijas pārstāvis ir tiesīgs sastādīt protokolu, tad šī lieta nonāk administratīvajā komisijā.


D.Švika atzīst, ka par smēķēšanu sodi nav lieli - divi, trīs lati.

 

"Tās jau nav bagātākās ģimenes, kuru pusaudži nonāk pie mums. Naudas sods tiek uzlikts profilakses nolūkos. Mēs izrunājamies ar vecākiem un pusaudzi, esam daļēji kā audzinoša iestāde. Ar tiem, kuriem ir 12, 14 gadi, sarunas ir nopietnas, bet, ja cilvēkam jau ir 17 gadi un pēc divām nedēļām būs 18 gadi un ja viņš vēl pasaka, ka smēķē jau četrus gadus, tad jau tikai varam dalīties pieredzē, ka smēķēt ir slikti un ar katru gadu atmest ir grūtāk," stāsta D.Švika.


Viens no gadījumiem, kurš izskatīts pirmdien, patiesi ir satraucošs. 18 gadus veca māsa savam 14 gadus vecajam brālim un viņa draugiem nopirka divas degvīna pudeles.

 

"Pusaudži atzinās, ka māsa ir pirkusi alkoholu viņiem, un māsa to nenoliedza. Viņai tika sastādīts protokols," norāda D.Švika. Pilngadīgajai māsai tika uzlikts naudas sods - 15 lati.


D.Švika uzsver, ka gribētu redzēt lielāku aktivitāti, kontrolējot pusaudžus, no pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sarga Mārtiņa Didrihsona - Linarda - Nukas.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

+1 komentāriem

Uzskatu, ka Didrihsons tiešām savu darbu veic labi un nekādu pretenziju nav.
Nevajag te tgd teikt, ka viņam jādara savs darbs vēl vairāk.

pirms 8 gadiem, 2011.06.10 21:32

diode

Man ir aizdomas,ka policija tādas lietas neveic,nu protams,kamēr nav izdarīts pārkāpums.

pirms 8 gadiem, 2011.06.10 20:42

traki

nevajag pat diskotēkas - šodien pie pasta nevarēja piestāt jo stāvvietas pusē sadzērušies jaunieši tusēja pie mašīnas.. un gaišā dienas laikā - bļaustījās, ar vārdiem un žestiem aizskāra gājējus un garāmbraucošos...

pirms 8 gadiem, 2011.06.10 19:42

doma

Vai bija kāds, kurš jaunieti pabrīdināja, ka viņam ar likumu atļauts neliecināt pret savu tuvinieku (māsu). Nezinu par administratīvajām, bet krimināltiesībās tas tā ir. Bērns savā naivumā nodeva māsu, ko varēja arī nedarīt.

pirms 8 gadiem, 2011.06.10 18:44

Šaubos vai alkohola lietošana pusaudžu vidū ir Didriksona kompetencē... drīzāk policijas.

pirms 8 gadiem, 2011.06.10 18:14

to diode

Tie, kas organizē diskotēkas, lai padomā arī par drošības pasākumiem un kārtību. Tad, ja veic visu līmenī, var pieaicināt vai nu apsargus, vai policistus, nevis Didrihsonam būtu jāskrien uz visiem tusiņiem vaktēt mazos dzerstulētājus.

pirms 8 gadiem, 2011.06.10 18:04

diode

Švika vārds vietā.Ja nevar Didriksons tikt galā lai aicina kādu palīgā.Vai kāds zin kas notiek diskotēkās?Runā,ka tā esot publiskā bērnu izdzeršanās vieta.

pirms 8 gadiem, 2011.06.10 16:51

Zive

Jā, kurš gan sunim asti cels, ja ne pats! Cik zems līmenis, ja var cita darbu nokritizēt, bet savu uzslavēt. Es gan neizteikšos par policijas darbu un inspektoriem. Bet viens gan ir faksts, kopš pilsētā ir sabiedriskās kārtības sargs, cilvēkos ir lielāka disciplīna, apzinīgums un neliels bijīgums, līdz ar to arī sabiedriskā kārtība pilsētā. Uzskatu, ka sabiedriskās kārtības sargs savus pienākums veic ļoti pat labi, ko gan nevarētu apgalvot par visiem policijas darbiniekiem.

pirms 8 gadiem, 2011.06.10 16:42

HA

to ha ha! Daži protokoliņi nav "visurbūšana" un ir nepieņemams darba rezultāts...... Jebkurš iecirkņa inspektors vairāk izdara.................

pirms 8 gadiem, 2011.06.10 16:07

ha ha

D. Švika - nezinu gan, kur vēl lielāku aktivitāti gribi redzēt, ja no pusaudžiem to vien dzirdu, ka neko vairs nevar darīt, tas Didrihsons esot visur!

pirms 8 gadiem, 2011.06.10 15:39

Vietējās ziņas