Mātes dienā iesvēta desmit bērnus 16

Svētdien, 11.maijā, Gulbenes katoļu draudzē bija pirmās svētās komūnijas diena. Tika iesvētīti 10 bērni, kuri ir beiguši baznīcā organizēto svētdienas skolu.

“Tā notiek katoļu baznīcā, kad bērni sasniedz aptuveni desmit gadu vecumu. Iesvētības nozīmē pielaušanu pie grēksūdzes un eiharistijas (Vissvētākā sakramenta jeb Svētā vakrēdiena – red). Katras iesvētības draudzei ir liecība tam, ka mēs, kristieši, neizzūdam, mūsu pulks arvien atjaunojas,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes katoļu draudzes prāvests Vjačeslavs Bogdanovs.


Iesvētības ir ne tikai iesvētāmo, bet arī viņu ģimeņu svētki. “Tas ir vecāku un krustvecāku pienākums – sagatavot bērnu kristīgajai dzīvei, kas nozīmē vadīties pēc Kristus baušļiem un Kristus sakramentiem (tie ir 7 - kristības, iestiprināšana, euharistija, gandarīšana, slimnieku svaidīšana, priesterība (ordinācijas) un laulība – red.),” stāsta V.Bogdanovs.


Gulbenes katoļu draudzē svētdienas skolas organizēšana bērniem ir Bērniņa Jēzus māsu karmelīšu viens no pamatdarbiem, kalpojot draudzē. Vasarā svētdienas skolai ir brīvlaiks, no jauna tā atsāks darboties un jaunus dalībniekus uzņems septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Kika

Nekādi nevaru saprast, kāpēc Dzirksteles mājaslapā katoļu baznīcas notikumi tiek atspoguļoti miljons fotografijās divreiz mēnesī, kamēr pārējās draudzes ignorē.

Absolūti neadekvāti- beidzama gada laikā publicētas 11 galerijas ar bildēm no kat. bazn. un vien no luterāņu. Un viena tāda, kur abas baznīcas. Tātad par katoļu baznīcu tiek ziņots 11(!!!) reizes biežāk, kā par jebkuru citu Gulbenes novadā, ienākot Dzirksteles mājaslapā, var rasties priekšstats, ka Gulbenē vieni katoļi vien dzīvo. Neuzskatu, ka šāds informacijas atspoguļojums būtu objektīvs.
Adekvāti būtu rakstīt vai nu pilnīgi vienādā daudzumā un biežumā par KATRU draudzi, kas darbojas novadā, vai arī nerakstīt vispār.

pirms 7 gadiem, 2014.05.17 00:31

Kika5

Skauž!!! Vai kaut ko plēš!:)Uzraksti par sevi pati.

pirms 7 gadiem, 2014.05.17 10:03

Kika

Absolūti neskauž. Par ko gan?
Es esmu tikai par objektivitāti.

Tāpat varētu novada laikrakstā atspoguļot tikai viena pagasta notikumus, pārējos ignorējot.

pirms 7 gadiem, 2014.05.17 13:32

Skumji

Pēc šī komentāra tā vien šķiet, ka tā autorei nepatīk tas, ka katoļu draudzē biežāk kaut kas notiek un ka ir kāds, kas to visu fotografē.

pirms 7 gadiem, 2014.05.29 19:25

5

Kur ir rakstīts, vai kas ir teicis, ka tu KIKA esi objektīva.
Spriežot pēc tā ko tu te raksti kā cepies, tev tālu no objektivitātes.
Varbūt pati pārstāvi kādu sektu???
Nomierinies!

pirms 7 gadiem, 2014.05.30 11:56

Kika

Citēju: " Iesvētības nozīmē pielaušanu pie grēksūdzes un eiharistijas"
Tātad tie nabaga bērni to dara nevis labprātīgi, bet tiek pielauzti?

pirms 7 gadiem, 2014.05.17 00:32

5

Ko lauž, bet ir tādi kas labprātīgi tiecas uz vērtībām.
Tev to nesaprast:)

pirms 7 gadiem, 2014.05.30 11:59

personas datu drošība

Vai ar bērnu vecākiem ir saskaņota šo fotoattēlu publicēšana?Vienaudži ir nežēlīgi un var sākties apsmiešana un ņirgāšanās.

pirms 7 gadiem, 2014.05.17 09:45

kika1

Par ko ņirgāšanās?
Dzert, pīpēt,lamāties, kailiem fočēties tā ir sabiedrības norma, bet redziet Dievu lūgt tas ir amorāli,
(par to ņirgāšoties).Tika Debīli, Neattīstīti, varētu par kaut ko tik svētu ņirgāties!
Kas tev daļas par maniem un citu datiem!

pirms 7 gadiem, 2014.05.17 09:54

opijs tautai

Var redzēt ,ka Kikai reliģija smadzenes izskalojusi,bet precīzāk to viņai nekad nav bijis.Citādi te tik atklāti savu stulbumu un tumsonību nerādītu.

pirms 7 gadiem, 2014.05.17 10:02

Kika

Kā man patīk šādi objektīvos novērojumos balstīti secinājumi! Brīnišķīgi argumentēts viedoklis. Paldies!

pirms 7 gadiem, 2014.05.17 13:31

5

Kika ,paldies, tādas naudas nav!

pirms 7 gadiem, 2014.05.30 12:01

Nu

Normāli domājošs kristietis būtu priecīgs, ka avīzē ir vismaz kaut kas no draudžu dzīves; ja katoļu draudzē kaut kas notiek, tad paldies Dievam. ja notiek kaut kas luterāņu draudzē - paldies Dievam. Ja citās draudzēs - arī. Ja draudžu locekļi raksta par to, kas notiek draudzē, fotografē, iesūta portālam - tad jāpriecājas, ka "gaisma netiek likta zem sieka, bet gan svečturī". Jo vairāk būs informācijas par draudžu dzīvi, jo labāk. Tikmēr daudziem gribās, lai viss gaišais pārtop un ir pelēks, vai vispār neeksistē. Neticība un ateisms ir tumsa. Un lūgums draudžu garīdzniekiem: atrodiet savās draudzēs aktīvus cilvēkus, kuri spēj vai rakstos, vai foto sludināt Kristu. Lai visiem Dieva svētība.

pirms 7 gadiem, 2014.05.17 16:35

piekrītu

Saprotu,ka pašiem vien jāuzņemas vēstīt,kas notiek vienā,otrā vai trešajā draudzē.
Tomēr piekrītu viedoklim par bērnu foto publicēšanu.Dažreiz aizraujamies ,paši sevi nekontrolējot.
Ne katrs ir ar mieru ,ka viņa foto tiek publiskots internetā.Bet bērnu foto publicēšana bez piekrišanas,cik zinu,ir nepieļaujama.Fotogrāfi,padomājiet par to,pirms aizrautīgi iesūtat savu kārtējo galeriju.

pirms 7 gadiem, 2014.05.17 21:43

Kika

Pirmkārt, visi nav kristieši. Un uzskatīt, ka tas, kurš tic Allāham vai Budam, ir tumsonis (jo nav kristietis) , var tikai cilvēks ar visai šauru redzes apvārsni.
Otrkārt, Diāna Odumiņa, kas ir šīs konkretās publikācijas autore, ja var ticēt tam, kas te rakstīts, nav vienkārši draudzes locekle, bet arī algota darbiniece Dzirkstelē. Tad jau no katras draudzes pa darbiniekam, un uz priekšu! Šobrīd joprojām atļaujos domāt, ka, pateicoties neobjektīviem darboņiem, Dzirkstele ir visai zema līmeņa izdevums, kurā tiek atspoguļots tikai tas, kas interesants vai izdevīgs darbiniekiem.

pirms 7 gadiem, 2014.05.20 13:25

Kikai

Varbūt apskaties, kas ir konkrēto bilžu autors un tad izdari kaut kādus spriedumus! Tas, ka Odumiņa ir rakstu uzrakstījusi, nebūt nenozīmē to, ka viņa ir bildes fotografējusi. Gribas pat apšaubīt vai konkrētajā dienā un notikumā viņa ir bijusi klātesoša. Varbūt rakstiņš tapis tikai tādēļ, ka tika iesūtītas bildes

pirms 7 gadiem, 2014.05.29 19:27

Vietējās ziņas