"Maxima" apsver iespēju paplašināt svaigā piena importu, kas ir par 20%-25% lētāks 1

Tirdzniecības tīkls SIA "Maxima Latvija" pašlaik apsver iespēju paplašināt svaigā piena importu no Lietuvas, ko, iespējams, varētu tirgot lētāk pat līdz 20%-25% salīdzinājumā ar Latvijā ražotajiem piena produktiem, aģentūru LETA informēja "Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš.

Krīzes apstākļos uzņēmumā novērots, ka pircēji, izvēloties produktu, aizvien lielāku vērību pievērš cenai. Sarūkot ienākumiem, cilvēki izvēlas preces par zemāku cenu.

 

"Mūsu aplēses rāda, ka Lietuvas pienu, iespējams, varētu tirgot lētāk pat līdz 20%-25%. Tad pircēja rokās būtu izvēle - pirkt lētāku importa vai dārgāku vietējo pienu. Bet, pirms pieņemt šādu lēmumu par importu, uzrunājām Latvijas piensaimniekus, vai viņi nevarētu samazināt cenas saviem produktiem. Pašlaik saņemti pirmie signāli, ka šāda pozitīva attīstība varētu būt, un, ja Latvijas piensaimnieki cenas samazinās, attiecīgie produkti arī mūsu veikalos kļūs lētāki," sola Andiņš.

 

Viņš uzsver, ka Latvijas piena produkti "Maxima" veikalos būs gan tuvākajā laikā, gan vienmēr. Vismaz kamēr Latvijā pastāvēs piensaimniecība un kamēr pircēji pieprasīs vietējo ražotāju produktus.

 

Šodien Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomē (LOSP) izskanēja, ka piena pārstrādes uzņēmums AS "Rīgas piena kombināts" (RPK) informējis SIA "Zeltaleju", kas nodarbojas ar piena savākšanu, ka no 1.februāra tiks pārtraukts piena iepirkums no "Zeltalejas" savāktuves.

 

"Zeltaleja" iepērk pienu no 150 piena ražotājiem Gulbenes un Alūksnes rajonā. Lielākā daļa no piena ražotājiem ir lielas saimniecības, to vidū arī saimniecības, kuru ganāmpulka izslaukums ir 40 tonnas dienā.

 

RPK savā paziņojumā norādījis: "Sakarā ar valdības bezdarbību un nespēju pieņemt lēmumus ne par eksporta atbalstu, ne arī par citu Eiropas Savienības valstu subsidēto piena produktu importa ierobežošanu Latvijā, kas būtiski kropļo vietējo tirgu, esam spiesti būtiski samazināt iepirktā piena apjomu un piena iepirkuma cenu."

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas