Mazā Ance Ziemassvētkus vēl sagaidīs Vācijā 2

Desmit mēnešus vecā tirzmaliete Ance Kusiņa piekto mēnesi turpina ārstēšanās kursu Vācijas klīnikā Ulmē pēc komplikācijām, ko mazulītei Latvijā bija izraisījusi pote pret tuberkulozi. Meitenītes mamma Vineta Kusiņa "Dzirkstelei" stāsta, ka cer ar Anci mājup doties janvārī. Tas nozīmē, ka mazā savu pirmā dzīves gada jubileju 2.februārī varētu svinēt Latvijā.

"Nekāda īpašā svētku noskaņojuma nav, ļoti pietrūkst parējās ģimenes un citu mīļu cilvēku, jo tie ir Latvijā," saka mamma. Viņa saka, ka Ancei klājas labi.

 

"Meitai ir ievadītas visas nepieciešamās cilmes šūnas, tagad tikai jāgaida, kad tās savairosies nepieciešamajā daudzumā. Šonedēļ ņems analīzes, lai šūnu daudzumu novērtētu vēlreiz. Pagājušo reizi bija puse jaunās donora šūnas un puse Ances vecās šūnas, bet nepieciešams, lai jaunās šūnas būtu vismaz 90 procentu apmērā. Kopš trešdienas Ance medikamentus pret tuberkulozi saņem vairs tikai pulverīšu veidā, tātad tiks samazināta šķidruma ievadīšana ar sistēmas palīdzību," stāsta V.Kusiņa.

 

Ances mamma saka paldies visiem, kuri palīdzējuši viņas ģimenei ar ziedojumiem, labiem vārdiem un siltām domām, un novēl priecīgus svētkus.

 

V.Kusiņa bilst, ka finansiālās problēmas ir nokārtotas un šāda palīdzība vairs nav vajadzīga. Bet labās domas un sirsnīgi vēlējumi gan Ancei joprojām noderētu.

 

Jau rakstījām, ka šovasar ne tikai Gulbenes novadā, bet visā Latvijā satraukumu radīja mazās tirzmalietes Ances veselības pasliktināšanās pēc potes pret tuberkulozi. Meitenītes četru mēnešu vecumā mediķiem nācās sākt cīņu par viņas dzīvību, jo mazajai trūka imunitātes.

 

"Dzirkstele" aicināja finansiāli atbalstīt ģimeni, lai vecāki Vācijā varētu atrasties blakus meitiņai.

 

Septembrī Ances vecmāmiņa Ilze Vajevska "Dzirkstelei" stāstīja, ka cilvēki ir saziedojuši aptuveni 4000 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas