Mazās atkritumu izgāztuves Gulbenes rajonā ir slēgtas 1

Ar otrdienu, 1.aprīli, mazās atkritumu izgāztuves Gulbenes rajonā ir slēgtas. Līdz septembrim tās rekultivēs. Tagad atkritumi Gulbenes rajonā tiek vesti tikai uz reģionālo poligonu Litenes pagasta „Kaudzītēs"."Dzirkstele" par to uzzināja Gulbenes pilsētas domē.

Turpmāk iedzīvotājiem un juridiskajām personām atkritumu uzglabāšana un pārvadāšana ar savu transportu netiks pieļauta, bet personas, kuras atkritumus izgāzīs tam neatļautās vietās, sodīs.

 

Katrā rajona pašvaldībā atkritumu savākšana tiks organizēta atbilstoši tās saistošajiem noteikumiem.

 

Gulbeniešiem un komunālo māju apsaimniekotājiem būs jāvienojas līgumā par atkritumu savākšanu ar SIA „Alba", kā arī jāiegādājas vai jāiznomā atkritumu konteiners. Tas pats attiecas uz lielgabarīta atkritumu izvešanu.

 

Izmaiņas būs arī atkritumu savākšanas, izvešanas un noglabāšanas maksās.

 

Papildus sadzīves atkritumu savākšanas un transportēšanas maksai fiziskajām un juridiskajām personām jāmaksā par atkritumu apglabāšanu poligonā.

 

Alūksnes pilsētas sabiedrisko pakalpojumu regulators iapstiprinājis atkritumu apglabāšanas pakalpojumu tarifu poligonā „Kaudzītes". Tas ir 4,96 lati par kubikmetru (bez 5 procentu PVN) jeb 19,84 lati par tonnu.

 

Mainās arī pakalpojumu izcenojumi atkritumu savākšanai un izvešanai.

 

Nešķiroto sadzīves atkritumu izvešana maksās 5,42 lati par kubikmetru, konteineru noma juridiskām personām un privātmāju īpašniekiem būs, sākot no 2,09 latiem mēnesī, bet komunālo māju iedzīvotājiem to aprēķinās pēc formulas, kur noteicošais būs iedzīvotāju un konteineru skaits.

 

Lielgabarīta atkritumu izvešana turpmāk maksās 5,42 latus par kubikmetru, bet sadzīves bīstamo un celtniecības atkritumu, kā arī elektrisko un elektronisko atkritumu izvešana - pēc līguma.

 

Katru mēnesi SIA „"Alba" izved par 400 kubikmetriem vairāk atkritumu nekā samaksājuši atkritumu ražotāji.

 

Gulbenē ir salīdzinoši lētāka atkritumu izvešanas un savākšanas maksa. Piemēram, Ventspilī un Balvos tā jau tagad ir krietni virs sešiem latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ups

Lai dziivo ALBAS monopols... ALBA rulee, iedziivotaaji maksaa. Piekriitu, ka atkritumu izvessana muusu pilseetaa maksaaja kapeikas, toties tagad ir upsssssssss... Adamoviccs malacis... Vai tiessaam nav nekaadu robezzu, kuram tad tagad ir vajadziiga maaja, va varbuut atkal kaada massiina ...

pirms 12 gadiem, 2008.04.02 20:13

Vietējās ziņas