Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazinās iedzīvotāju atbildības slogu

Novada deputāti 31.marta domes sēdē lems par grozījumiem pašvaldības saistošajos noteikumos  „Par administratīvo atbildību Gulbenes novada pašvaldības teritorijā”.

Domes jurists Mārtiņš Bogdans informē, ka izmaiņas jāievieš pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rosinājuma. Svītrot  no šiem noteikumiem tiek piedāvāts iedzīvotājiem atbildību par “namīpašuma, gruntsgabala, pagalma, piemājas teritorijas vai citu teritoriju uzturēšanu, apsaimniekošanu, sanitāro aprūpi, labiekārtošanu, apstādījumu uzturēšanu”, par “dažādu priekšmetu novākšanu no ietvēm un brauktuvēm (līdz brauktuves ass līnijai), gājējiem un satiksmei bīstamo vietu iežogošanu un standartam atbilstošu ceļa zīmju izvietošanu”, kā arī par “inženierkomunikāciju aku vāku notīrīšanu no sniega un sniega aizvešanu”. Tāpat paredzēts rediģēt prasību, ja transportlīdzekļa vadītājs atstājis transportlīdzekli ilgstošai stāvēšanai. Joprojām transportlīdzekļa vadītāja pienākums šādā gadījumā būs pastāvīgi attīrīt ielas braucamo daļu no lapām, smiltīm un sniega, taču paredzēts izslēgt konkretizējumu, ka tas jāpaveic “viena metra zonā ap transportlīdzekli”.

Paredzams, ka domes sēdē šajos priekšlikumos tiks ieviestas korekcijas, jo vienprātības nebija, arī apspriežot jautājumu pagājušajā nedēļā tautsaimniecības komitejas sēdē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas