Mazs bērns gūst apdegumus

Pagājušajā nedēļā Gulbenes novadā kāds piecus mēnešus vecs bērns guvis apdegumus, uzgāžot sev virsū karstu šķidrumu.
Mediķi bērnu nogādājuši Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Rīgā. Par to “Dzirksteli” informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka.

Viņa arī norāda, ka šāda veida izsaukumus “ātrie” Vidzemē saņem aptuveni trīs reizes nedēļā. SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Alda Buša “Dzirkstele” saka, ka apdeguma gadījumos vecāki parasti sauc “ātros”, nevis vēršas steidzamās medicīniskās palīdzības punktā.

“Svarīgi, cik ātri sniedz palīdzību un cik plašs ir apdegums, un, ja apdegums ir plašs, tad vienmēr cietušo ved projām uz Rīgu. Pie mums vairāk vēršas ar kritieniem no augstuma, sasitumiem, kas gūti telpās un ārā,” saka A.Buša.

Mediķi kārtējo reizi atgādina, ka pieaugušo modrība, piesardzība un zināšanas ir vienīgais, kas var pasargāt bērnus no sāpēm un ciešanām, ko rada karstuma ietekme. Pieaugušajiem jāprot pamanīt bīstamas situācijas, vēl pirms nelaime notikusi. Mazi bērni apdeguma traumas applaucējoties bieži vien iegūst, sēžot klēpī pieaugušajam, kuri dzer karstu kafiju vai tēju. Nelielais krūzes tilpums bērna mazajam augumam ir kā spainis verdoša ūdens pieaugušajam! Mediķi arī aicina pieaugušos nenovietot traukus ar karstu saturu bērniem pieejamās un viegli aizsniedzamās vietās. Bērns var piekļūt katliem uz plīts vai plaukta un noraut tos vai arī, pavelkot galdautu, uzraut sev virsū.

S.Bračka stāsta, ka pagājušajā nedēļā Gulbenes novadā mediķi steidza palīgā arī kādam 57 gadus vecam vīrietim, kurš, ilgstoši dzīvojot nekurinātā mājā, guvis apsaldējumus. Arī viņš nogādāts slimnīcā Rīgā. S.Bračka aicina parūpēties par saviem radiniekiem, par apkārtējiem cilvēkiem, lai nenotiktu šādas nelaimes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas