Mediķi aicina būt uzmanīgiem

Pagājušajā nedēļā traumas Gulbenes novadā guvuši divi vīrieši. Par to informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītājas vietniece Sniedze Bračka.

S.Bračka stāsta, ka pagājušās nedēļas nogalē Lejasciema pagastā traumu guvis vīrietis, kurš strādājis ar zāles pļaujamo mašīnu. "Cietušais bija alkohola reibumā un, kā zināms, alkohola ietekmē uzmanība zūd. Šādi gadījumi notiek, un sekas ir bijušas krietni vien smagākas, kad cietušais tiek nogādāts uz Mikroķirurģijas centru. Šajā gadījumā cietušais ir guvis brūci un nogādāts Balvu slimnīcā. Strādājot ar zāles pļāvējiem, zāģiem un citām ierīcēm ir jābūt ļoti uzmanīgiem," uzsver S.Bračka.


Savukārt Galgauskas pagastā kāds vīrietis kritis no velosipēda un guvis pleca traumu. Mediķi viņu nogādājuši Balvu slimnīcā.


Lai gan pagaidām vasaras karstums tā īsti vēl nav sācies, tomēr S.Bračka jau laikus vērš uzmanību, ka karstā laikā ikvienam ir jābūt piesardzīgam. Mediķi atgādina, ka karstā laikā veselība var pasliktināties gados vecākiem cilvēkiem, zīdaiņiem un maziem bērniem, tāpēc ir jābūt uzmanīgiem, uzturoties saulē, jo cilvēka organisms var pārkarst. Par karstuma dūrienu var liecināt dažādi simptomi: galvassāpes, reibonis, pēkšņi paaugstināta ķermeņa temperatūra, miegainība, slikta dūša, var būt arī vemšana, samaņas zudums vai krampji. Šādos gadījumos nekavējoties jāsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas