Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mediķi tomēr atzīst: cūku gripa novadā ir

Skolās un bērnudārzos masveida saslimšanas nav
Nesen "Dzirkstele" novēroja ainu pie kādas ģimenes ārstes kabineta durvīm Gulbenē. Tur bija pilns skolas vecuma bērnu un jauniešu, kas gaidīja savu kārtu. Daktere, izjautāta par to, vai kādam no pacientiem ir noteikusi cūku grupas diagnozi, no skaidras atbildes izvairījās. Ārstei esot savs viedoklis, bet viņa to noklusēšot, jo citi kolēģi tā nedomājot. Arī "Dzirkstele" līdz šim taču esot pārliecinoši paudusi viedokli, ka Gulbenes novadā cūku gripas nav. Tomēr šobrīd ir notikušas izmaiņas, piemēram, Gulbenes slimnīcā pie katrām ieejas durvīm ik nodaļā lasāma informācija, ka te ir gripas karantīna un nepiederošām personām ieeja aizliegta.

Gulbenes slimnīcas infekciju nodaļas vadītāja Ērika Balode "Dzirkstelei" saka, ka šis liegums apmeklētājiem ienākt slimnīcā nav saistīts tikai ar cūku gripu, bet arī ar citām sezonālajām vīrusu saslimšanām kā tādām.  

Klīniski nosaka cūku gripu

Ē.Balode stāsta, ka Gulbenes slimnīcā joprojām nav ievietots neviens ar cūku grripu sasluimušais. Tomēr ārste atzīst - novadā ir tomēr gadījumi, kad klīniski (bez analīžu veikšanas) pacientiem noteikta cūku grupas diagnoze.

 

"Ārsti pacientiem nosaka diagnozi - gripa. Jādomā, ka daļa no šīm saslimšanām ir ar tā saucamo cūku gripu. Pie mums slimo tāpat kā visā Latvijā. Valstī no 900 pacientiem veiktajām analīzēm 600 gadījumos apstiprinājušās aizdomas par saslimšanu ar cūku gripu. Tas nozīmē, ka noteikti arī Gulbenes novadā ir šī kaite. Cilvēki taču ceļo! Vienkārši nevienam mūsu pacientam nav veiktas analīzes un nav gūts šāds apstiprinājums," saka Ē.Balode.

 

Ē.Balode klāsta, ka pacienti ārstējoties ambulatori jeb mājās.

 

Vieglāka par parasto gripu

Ē.Balode saka, ka cūku gripa var izpausties vienam pacientam smagāk, otram - vieglāk. "Lielākoties cūku gripa pacientiem norit vieglāk par parasto gripu," saka Ē.Balode.

 

Problēmas varot rasties vienīgi tad, ja cilvēkam ir kādas blakus saslimšanas, hroniskas kaites. Ārste bilst, ka vēl jau gripas sezona nav beigusies, laiks rādīs, kā būs Gulbenes novadā.

 

Ē.Balode saka, ka vienlaikus daudz pacientu Gulbenes novadā slimo ar parastām augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimībām.

 

Pievērš uzmanību profilaksei

Aptaujājot vairāku skolu un bērnudārzu administrācijas pārstāvjus, "Dzirkstele" noskaidroja, ka Gulbenes novadā bērni slimo, bet masveida saslimšanas nav novērotas.

 

Gulbenes 2.vidusskolas medicīnas māsa Daiga Miķelsone "Dzirkstelei" stāsta, ka lielu uzmanību pievērš profilaksei. Viņa bērniem, kam skolā konstatē paaugstinātu ķermeņa temperatūru, neļauj piedalīties mācību stundas. Jaunāko klašu skolēniem uzreiz izsauc vecākus, kas nāk uz skolu pakaļ saviem bērniem, lai vestu mājās.

 

"Piemēram, otrdien četrus jaunāko klašu skolēnus vecāki aizveda no skolas mājās," stāsta D.Miķelsone.

 

Gulbenes Bērzu sākumskolas direktore Vija Čakare "Dzirkstelei" stāsta, ka bērni slimo kā jau parasti ziemas periodā un šādos mitros laika apstākļos. Ik no klases slimojot pa 4 līdz 5 bērniem. Vieni izslimo, saslimst nākamie.

 

Lizuma vidusskolas sociālā pedagoģe Daiga Deksne "Dzirkstelei" stāsta, ka otrdien mācību stundās skolā slimības dēļ nepiedalījās 47 audzēkņi. "Tendence ir tāda, ka bērni sāk atgriezties skolā. Varētu pat domāt, ka slimošanas aprite iet jau uz otru pusi," saka D.Deksne.

 

Viņa klāsta, ka ažiotāžas sakarā ar iespējamo saslimšanu ar cūku gripu Lizumā nav. "Kurš ar aci bez analzīzēm var pateikt, kas tas ir par vīrusu. Vīruss ir vīruss. Sezonāla rakstura saslimšana. Un viss," uzskata D.Deksne

 

Pievērš uzmanību higiēnai

D.Deksne stāsta, ka Lizuma vidusskolā pašlaik liela uzmanība tiek puievērsta higiēnas prasību ievērošanai. Katru starbrīdi vēdina koridorus. Seko tam, lai kats bērns pirms ēdamzāles apmeklēšanas ar ziepēm nomazgātu rokas. Skolā ir nodrošinātas šķidrās ziepes un vienreizējās lietošanas dvieļi. Masu pasākumi pašlaik skolā netiek rīkoti.

 

Gulbenes bērnudārza "Rūķītis" vadītāja Irēna Libeka "Dzirkstelei" stāsta, ka slimojuši 2 līdz 3 gadus veci bērni un 6 līdz 7 gadus vecie audzēkņi. Nevienam no šiem audzēkņiem viņu ģimenes ārsti nav noteikuši cūku gripas diagnozi. Raksturīgi, pa pašlaik slimošana mazinās. Vislielākā saslimstība esot novērota no 16. līdz 21.novembrim.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas