Mednieki piegaudo vilkus 1

Pastiprināti pievērsīs uzmanību mednieku drošībai medību laikā
Šinīs dienās mednieki no Lubānas palīdz Zeltalejas mednieku kolektīva medniekiem piegaudot vilkus, jo ir informācija, ka teritorijā, kur medī šis kolektīvs, ir atgriezies vilku pāris ar trim vilcēniem. Vienu vilcēnu mednieki nošāva jau pirms kāda laika, bet vakar, 26.augustā, Pēteris Drozdovs no Lubānas nošāva vēl vienu vilcēnu. Tie ir venīgie šogad līdz  šim nošautie vilki Ziemeļaustrumu virsmežniecības pārraudzības mežos.

Pietrūkst veiksmes

Zeltalejas mednieku kolektīva vadītājs ilggadējais mednieks Jānis Svikša stāsta, ka pirmā vilka nošaušana prasījusi no medniekiem daudz pūļu.

 

"Manā mednieku kolektīvā nav vilku piegaudotāju. Tie ir Lubānas mednieku kolektīvā, ar kuru mēs kooperējamies, jo mūsu medību platības robežojas ar Lubānu. Piegaudot labi prot Juris Soldāns. Kad nomedīja vilcēnu, Juris ar vēl vienu sava kolektīva biedru vairākus vakarus piegaudoja vilkus, kuri atradās mana kolektīva medību teritorijā. Kad vilki atsaucās, tad otrā dienā sapulcējāmies daudzi mednieki. Vilks ir viltīgs dzīvnieks, tāpēc norobežojām septiņus meža kvartālus - kopumā 6 kilometrus, kur atradās vilku saime. Diemžēl šis smagais darbs nevainagojās ar panākumiem, lai gan visu izdarījām pareizi. Mazliet pietrūka mednieka veiksmes. Šinīs dienās vilki atkal atgriezušies mana kolektīva medību teritorijā," stāsta J.Svikša.

 

To apliecina arī mednieks Vilnis Zvirgzdiņš.

 

Problēmas rada vilki un lūši

"Šobrīd ir atļauts medīt stirnu kazas un āžus, meža cūkas, vilkus, pīles trešdienās, sestdienās un svētdienās, kā arī dzīvniekus, kuriem nav noteikts konkrēts atšaušanas laiks, piemēram, lapsas, jenotus un citus," atgādina Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš.

 

Ar katru gadu samilzt ar lūšiem un vilkiem saistītās problēmas.

 

"Šie dzīvnieki ir izveduši medībās jauno paaudzi. Man ir informācija no medniekiem, kuri, "sēžot"uz meža cūkām, ierauga vilkus. Līdz šim pa trim rajoniem ir izdevies nomedīt tikai divus vilkus - Daukstu pagasta teritorijā. Mednieks no Alūksnes novada man otrdien ziņoja, ka novērojis pastaigājamies lūsi. Šo zvēru mūsu mežos ir ļoti daudz, jo plēsējiem ir pietiekama barības bāze. Ir visi nosacījumi, lai plēsēji vairotos," uzskata L.Kļaviņš.

 

Ogotājiem un sēņotājiem neesot pamata baidīties ne no vilkiem, ne lūšiem, jo šie zvēri paši izvairās no sastapšanās ar cilvēku.

Lūšus varēs medīt tikai decembrī. Pagaidām vēl nav arī apstiprināts limits lūšu medībām.

 

Ar ieroci jābūt uzmanīgiem

L.Kļaviņš atgādina, ka medniekiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem, rīkojoties ar pielādētu ieroci.

 

"Nekur tas nav izskanējis, bet Balvu novadā 18.augustā meža cūku individuālo medību laikā tika sašauts mednieks. Šis gadījums noteikti saasināti liks pievērst lielāku uzmanību drošībai medību laikā," piebilst J.Kļaviņš.

 

Vīrietis no gūtā ievainojuma miris slimnīcā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Es 21.11.2011 redzēju vilku un pat no viņa bēgu! Mani sauc Artis un man ir 11 gadi! Es biju ļoti nobijies nezināju ko darīt! Es vienkārši bēgu!

pirms 8 gadiem, 2011.11.21 14:51

Vietējās ziņas