Mednieki un medību vadītāji kārto eksāmenus

Laimonis Kļaviņš: "Jauno mednieku zināšanas varētu būt labākas."
Pagājušajā nedēļā Gulbenē Ziemeļaustrumu virsmežniecībā notika mednieku un medību vadītāju eksāmens, uz kuru bija ieradies diezgan prāvs pulks mednieku un arī medību vadītāju kandidātu.

Pirms eksāmena kārtošanas gan jaunajiem medniekiem, gan arī medību vadītājiem ir jāiziet attiecīgi kursi.

 

"Eksāmenu var kārtot jebkurā eksaminācijas komisijā, taču mednieku un medību vadītāja apliecību gan mēs izsniedzam pēc dzīvesvietas," stāsta Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs un eksaminācijas komisijas vadītājs Laimonis Kļaviņš.

 

Nokārto apmēram puse

Uz teorētisko eksāmenu, kas 29.janvārī notika Gulbenē, bija ieradušies 28 mednieku kandidāti un 3 medību vadītāju kandidāti.

 

"Uz eksāmenu bija ieradušies gan rīdzinieki, ogrēnieši, valmierieši un rēzeknieši, gan arī vietējie - gulbenieši, alūksnieši un balvenieši. Jāteic gan, ka šoreiz citi rajoni bija pārstāvēti vairāk," stāsta L.Kļaviņš.

 

Tajā pašā dienā notika gan teorētiskais eksāmens, gan arī šaušanas eksāmens Zeltiņu šautuvē.

 

"Kad kandidāts ir nokārtojis teorētisko eksāmenu, viņš var kārtot arī šaušanu - tāda ir mūsu nostāja. Teorētisko eksāmenu nokārtoja apmēram 50 procenti kandidātu. Jāteic gan, ka jaunie mednieki varēja parādīt arī labākas zināšanas, taču tas ir atkarīgs no pašiem cilvēkiem, cik nopietni viņi gatavojas eksāmenam. Arī šaušanu nokārtoja apmēram puse kandidātu. Ar šautuvēm Latvijā ir diezgan slikta situācija. Braukt no Rīgas uz Alūksni vai uz Lejasciemu trenēties ir patālu, taču reizēm lētāk iznāk atbraukt patrenēties un nokārtot eksāmenu nekā katru reizi braukt un cerēt, ka paveiksies," spriež eksāmenu komisijas vadītājs.

 

Viss atkarīgs no treniņiem

Šaušanas eksāmenu šoreiz kārtoja 26 kandidāti.

 

"Bija arī tādi, kas uz šaušanas eksāmenu brauca otro un trešo reizi. Reizēm gadās arī, ka cilvēks nokārto teorētisko eksāmenu, taču nolemj tajā pašā dienā vēl nekārtot šaušanas eksāmenu, bet vēl patrenēties. Nākamajā dienā Lejasciema šautuvē notika arī eksāmens ar vītņstobra ieroci. Medniekiem, kas ir sasnieguši 21 gada vecumu un vēlas iegādāties vītņstobra ieroci, ir jānokārto eksāmens šaušanā ar karabīni 100 metru distancē pa skrejošu alni. Arī šeit bija 28 kandidāti. Šautuves, kurās ir iespēja šaut pa skrejošu alni, Latvijā ir tikai kādas četras, tādēļ arī uz šo eksāmenu pie mums brauc cilvēki no visas Latvijas. Arī šo eksāmenu nokārtoja apmēram puse kandidātu, iepriekš gan, tiesa, šo eksāmenu spēja nokārtot tikai apmēram 30 procenti gribētāju. Šis vingrinājums ir ļoti smags, taču viss ir atkarīgs no treniņiem," atzīst L.Kļaviņš.

 

Dārgs prieks

Mednieku kandidātu skaits katru gadu apmēram ir vienāds.

 

"Medības ir kļuvušas par diezgan dārgu prieku - jāmaksā gan par kursiem, gan eksāmeniem, pēc tam arī jāiegādājas ierocis. Medības šobrīd vairāk ir kļuvušas par elitāru atpūtas veidu, jo mednieki uz mežu galvenokārt brauc pēc trofejas, nevis pēc gaļas. Gaļu daudz lētāk var nopirkt veikalā," vērtē L.Kļaviņš.

 

 

Nākamie eksāmeni notiks 26.martā, 28.maijā, 30 jūlijā, 24.septembrī un 26.novembrī. Trenēties var gan Zeltiņu, gan arī Lejasciema šautuvē. Lejasciema šautuvē ir iespēja trenēties gan pa skrejošu meža cūku, gan arī pa skrejošu alni, Zeltiņos - tikai pa skrejošu meža cūku. Informāciju gan par mednieku un medību vadītāju eksāmeniem, gan arī par treniņiespējām var saņemt mājas lapā "www.ziemelaustrumuvm.lv" sadaļā "Medību resursi".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas