Mednieks pilsētā spiests nošaut jenotsuni 6

Šodien Gulbenē vairāki Viestura ielas iedzīvotāji kļuva par asiņainas ainas lieciniekiem. Rīta agrumā ar dakšām sadurts jenotsuns bija pamests nāves mokās. Pēc aculiecinieku sacītā, dzīvnieks, kura miesā bija iedurtas un atstātas dakšas, klunkurēja pa apkārtni. Sašutušie iedzīvotāji par to ziņoja gan laikrakstam, gan policijai, gan veterinārajam dienestam.

Pilsētas pārvaldē "Dzirkstele" noskaidroja, ka jenotsuni nošāvis mednieks, kas bija saskaņots ar valsts policiju. Dzīvnieka mokām tika pielikts punkts, jenotsuņa līķim veiks laboratoriskas analīzes, lai noskaidrotu, vai zvērs nav slims ar trakumsērgu.  

Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Dzidra Gala "Dzirkstelei" saka, ka dzīvnieka nogalināšana šādā veidā ir vērtējama kā nepieļaujama bezkaunība. Tajā pašā laikā viņa šādu cilvēka rīcību aicina izvērtēt konkrēto apstākļu kontekstā.

 

"Jāzina, kā tieši bija. Varbūt jenotsuns nāca virsū cilvēkam vai sunim," saka Dz.Gala. Tajā pašā laikā viņa izteica šaubas, ka jenotsuns varētu būt slims ar trakumsērgu, jo pēc novadā plaši veiktās meža dzīvnieku orālās vakcinācijas pilsētas teritorijā jau ilgstoši nav bijis neviena saslimšanas gadījuma ar šo infekcijas slimību.

 

Viestura ielas iedzīvotāja Vera "Dzirkstelei" stāsta, ka bijis nepatīkami redzēt, kā agonijā mokās savainotais meža zvērs. Kad mednieks ieradies to nošaut, sieviete gājusi projām. Bijis pretīgi noraudzīties dzīvnieka nonāvēšanā. To pašu "Dzirkstelei" saka 12 gadus vecais Daniels, kas trešdien bija palicis mājās, jo no rīta nokavējis autobusu uz savu lauku skolu.

 

Iedzīvotāji arī pastāstīja, ka pēc tam, kad nogalinātā dzīvnieka līķis aizvākts, savas dakšas savākt ieradies to saimnieks.

 

"Dzirkstele" pieklauvēja pie šā vīra durvīm. Viņš nosauca savu vārdu, esot Vladimirs. Vīrietis atzinās, ka jenotsuni ar dakšām sadūris agri no rīta, vēl tumsā. Tas noticis Viestura ielas galā, krūmos aiz dārziem. Savu rīcību vīrietis pamatojis ar to, ka nobijies no zvēra un no tā, ka tas varētu tuvoties viņa sunim. Uz dakšām uzdurto dzīvnieku turpat pametis, jo licies, ka tas beigts, bet pašam bijis jāsteidzas uz darbu. "Nebija laika," saka Vladimirs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

jenotsunim meza jadzivo ,nevis javelkas kur nevajag!Bet daksu durt gan nevajadzeja!

pirms 11 gadiem, 2009.11.26 08:34

Cik skumji, bet varēja iemidzināt vai arī izarstēt. Nu ne jau nošaut.

pirms 11 gadiem, 2009.11.25 23:55

lai DIEVS viņu soda tā pa īstam,to VLADIMIRU!!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.25 20:44

tādus ''cilvēkus''pašus tur vajadzētu uzdurt,dzīvnieciņi arī grib dzīvot,slepkavas...

pirms 11 gadiem, 2009.11.25 20:07

Vietējās ziņas