Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mēģinot risināt Aizkraukles slimnīcas vadītājas un privātā akcionāra konfliktu, paplašina slimnīcas valdi 9

Jelgava, 3.febr., LETA. Aizkraukles novada pašvaldība janvārī ir piekritusi paplašināt Aizkraukles slimnīcas valdi. Šāds lēmums tiek pamatots ar vēlmi nodrošināties pret darbinieku aizplūšanu no ārstniecības iestādes, tomēr nojaušams, ka šādi tiek meklēts risinājums konfliktam starp slimnīcas vadību un privāto akcionāru.

Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Silaraupa aģentūru LETA informēja, ka Aizkraukles novada dome piekritusi SIA "Aizkraukles slimnīca" valdes paplašināšanai no trim līdz pieciem locekļiem.  

AS "Veselības aprūpes fonds" pieder 29% SIA "Aizkraukles slimnīca" kapitāldaļu, un savulaik, kļūstot par Aizkraukles novada pašvaldības partneri, tas kā savu pārstāvi slimnīcas valdē ieteica Alīdu Vāni. Laika gaitā "Veselības fonda" un Vānes starpā radušās nesaskaņas, tāpēc AS "Veselības aprūpes fonds" aicināja pašvaldību Vāni atbrīvot no amata, viņas vietā deleģējot citu pārstāvi - Juri Ābeli, kuram uzņēmējs uzticas, skaidroja Silaraupa.

 

Pērn novembrī dome ārkārtas sēdē noraidīja AS "Veselības aprūpes fonds" ierosinājumu izteikt neuzticību un atbrīvot Vāni no amata, uzskatot, ka pašvaldība tiek iejaukta divu pušu strīdā.

 

Tomēr, sekojot līdzi informācijai publiskajā telpā un redzot Vānes saistību ar procesiem Gulbenes un Balvu slimnīcas apvienībā, vienlaikus esot valdes priekšsēdētājai Aizkraukles slimnīcā, Aizkraukles novada deputātos radušās šaubas par savu iepriekšējo lēmumu, informēja pašvaldības pārstāve.

Papildu stimulu paplašināt valdi pašvaldībai devusi arī informācija, ka pēdējā laikā no Aizkraukles slimnīcas aizgājuši vai gatavojoties to darīt vairāki ārsti un vidējais personāls.

 

Pašvaldība uztraucas, ka var veidoties pretruna - tiek sakārtota slimnīcas infrastruktūra, bet darbaspēka trūkums slimnīcā var novest pie situācijas, ka Aizkrauklē netiek sniegti medicīnas pakalpojumi nepieciešamajā apjomā, tāpēc janvāra ārkārtas sēdē nolemts atbalstīt AS "Veselības aprūpes fonds" lūgumu paplašināt valdi, informēja Silaraupa.

 

Turpmāk SIA "Aizkraukles slimnīcas valde" bez esošajiem valdes locekļiem - Vānes, Ērika Vizuļa un Lauras Kļučinas - būs arī AS "Veselības aprūpes fonds" pārstāvis Ābele un slimnīcas darbinieku pārstāve Dzintra Krišjāne.

 

Vāne iepriekš aģentūrai LETA stāstīja, ka, viņasprāt, AS "Veselības aprūpes fonds" iesniegums par viņas atbrīvošanu esot atriebība par to, ka viņa iesaistījās investīciju piesaistē finansiālās grūtībās nonākušajai SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība", uz ko, iespējams, pretendēja arī "Veselības aprūpes fonds".

 

Vāne par SIA "Aizkraukles slimnīca" valdes priekšsēdētāju apstiprināta līdz 2014.gada 16.decembrim, un, lai viņu atsauktu no amata, slimnīcas statūti nosaka, ka ir jābūt svarīgam iemeslam. Par šādu iemeslu jebkurā gadījumā ir uzskatāma rupja pilnvaru pārkāpšana, pienākumu neizpilde vai nepienācīga izpilde, nespēja vadīt sabiedrību, kaitējuma nodarīšana sabiedrības interesēm, kā arī dalībnieku sapulces izteiktā neuzticība.

 

Uzklausot visus viedokļus, Aizkraukles novada domes deputāti iepriekš šādus iemeslus nesaskatīja, turklāt līdz šim pašvaldību apmierināja Vānes darbs. Kopš 2009.gada, kad slimnīcas vadību pārņēma Vāne, slimnīca ne vien ir izbēgusi no bankrota, bet paguvusi attīstīties - veikti dažādi remonti, izcīnītas kvotas, nopirkta aparatūra, secināts pašvaldībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Irneta

pie tam ne vane , ne zeitmanis ta ari nav apmaksajusi GUlbenes slimncas akcijas, bet ieziesta daudzina un blums tikai nevainigi mirksina actinas

pirms 6 gadiem, 2013.02.11 14:23

Co

redz labā slava Gulbenes slimnīcas investoriem nāk jau pa visu Latviju paldies stepanov, tev par taviem šausmu darbiem,

intresanti cik par vidzemes enerģiju otkatā dos vācieši, esmu parliecināts stjopkam tiks vismaz 100 000 Eur

pirms 6 gadiem, 2013.02.06 13:22

tante

Mīlīe gaidām jūsu skaidrol=jumus?????Ja bailnu tad tā arī pasakat/

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 16:53

Par šo apvienību jau var palasīt šo to lapā:
pietiek.com !!!!interesants gabals,ja kas:)

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 13:50

Slimnīca jau privāta ,apkures katls pilsētas daudzdzivokļu namu apkurei privāts,,Latvenergo privāts ūdens apgāde- ateja privāts,nu DOME ar liekas jau ir privāta,kuram tā neliekas paceļ roku balsojumam.

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 12:25

vAJAG LASĪT ARĪ DRUKĀTO "dZIRKSTELI", TUR IR VAIRĀK VIEDOKĻU.

pirms 6 gadiem, 2013.02.05 09:42

A ko ta gudrais blūmīts klusē???? Lielais reformators.Tik slikti saviem iedzīvotājiem vēl neviens nav darījisŅekur jau nekas nav skaidrots.Kas ta tam pamatkapiālam bija vainas ,ka samazināja vērtību par miljonu/un šia darboņi uzreiz bija gatavi iemakāt to pašu miljonu un atkal aizņemties,bātad slimnīcai netiek ne lats,vaitad ne tā??Takreizi mīļie deputāti izliekat to visu uz papīra lai kaut ko var saprast,ata tikai tāda miglaspūšana ausī,Ludzu blūma kungs tak vienreiz esi vīrs izstāsti kas ttur par lietu??????

pirms 6 gadiem, 2013.02.04 19:21

urbis

Pilnīga pāķu nekompetence- āzis iecelts par dārznieku Gulbenes-Balvu slimnīcās! Vai tad tagad ir normāla medicīna abos novados? Varbūt Daudziņas k-dze var kaut ko komentēt? Kādēļ presē klusē mūsu cienījamie deputāti? Mēmi vai?

pirms 6 gadiem, 2013.02.04 18:30

Vietējās ziņas