Meklē būvnieku zaļo un dārza atkritumu kompostēšanas laukuma izveidei Gulbenē 7

Gulbenes novada pašvaldība līdz 27.jūlijam gaida piedāvājumus zaļo un dārza atkritumu kompostēšanas laukuma izveidei Gulbenē, Rēzeknes ielā 13b – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Laukums ir jāveido saskaņā ar SIA “Marten projekti” projektu, kas sagatavots par 5000 eiro līgumcenu bez PVN. Projektēšanas mērķis ir nodrošināt apmēram 500 kubikmetriem zaļo un dārza atkritumu kompostēšanas vietu ar ūdensnecaurlaidīgu segumu 1500 kvadrātmetru platībā. Laukums atrodas uz 1,5 hektāriem pašvaldības zemes. Šajā objektā apmēram 10 gadus tika uzkrāti zaļie dārzu atkritumi (lapas, nopļautā zāle, koku zari), tur atrodas arī būvniecības procesos radušos būvgružu atbērtnes vieta. Teritoriju paredzēts atbrīvot no uzkrātajiem būvgružiem un sakārtot atbilstoši Valsts vides dienesta izdotajai B kategorijas atļaujai piesārņojošām darbībām.

Bioloģiskie atkritumi ir dabīgas izcelsmes atkritumi, kas viegli sadalās dabā – ēdienu atlikumi, zaļie atkritumi, slapjš, netīrs iepakojuma papīrs. Tiek uzskatīts, ka mājsaimniecības sadzīves atkritumu sastāvā nonāk apmēram 40 procenti bioloģiski noārdāmu atkritumu, kuri ir derīgi tehniskā komposta veidošanai, biogāzes ražošanai vai mehāniski - bioloģiskajai pārstrādei. Ar laiku bioloģisko atkritumu dalīta vākšana būs obligāta visiem iedzīvotājiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

Betons

Kā zaļajā laukumā radās uzkrājušies būvgruži?
Nešķiet loģiski šajā tāmē iekļaut to aizvākšanu.

pirms mēneša, 2021.07.26 14:52

Es

Lai paskatītos aiz kapiem miezite kādu mēslu kaudzi izstāstīja

pirms mēneša, 2021.07.26 19:20

hm

valsts vides dienestam protams nāk miegs tā vietā lai tomēr pievērstu uzmanību šai zāļā laukuma ''cūku kūtīj''

pirms mēneša, 2021.07.26 19:47

Kapi

Aiz Gulbenes vecajiem kapiem ir izveidota taaaada vājprātīga izgāztuve, kas "neiet" kopā ar kapu kultūru.Laiku gaitā tomēr nav atbilžu kāpēc labiekārtošana gāž zarus un lapas kur vien vēlas.Pie kapiem protams izdevīgāk-mirušie taču klusē..

pirms mēneša, 2021.07.27 08:12

nu

paskataties uz dziivnieku kapseetu kaadi tu brinumi

pirms mēneša, 2021.07.27 14:03

Šausmu skats

Nopļaujiet dzīvnieku kapsētā vismaz vienu reizi pa vasaru zāli, dabīga pļava.visi brīnās, pasiem jums kauna nav?Kapu svētki bija, visi skatījās un brīnījās.

pirms mēneša, 2021.07.29 12:57

Vietējās ziņas