Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Meklē projektētāju Stāmerienas pils rekonstrukcijai 7

Gulbenes novada dome izsludinājusi publisko iepirkumu būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai, lai varētu atjaunot un restaurēt Stāmerienas pils jumtu un fasādi. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir 11.novembris.

Stāmerienas pils ir ēka ar 3 virszemes un 1 pagrabstāvu. Ēkas kopējā platība – 1682,3 kvadrātmetri. Projektēšanas mērķis ir bojāto jumta konstrukciju nomaiņa, jumta seguma atjaunošana vēsturiskajā izskatā, kā arī ēkas fasādes atjaunošana pēc vēsturiskajām liecībām. Projektēšanas uzdevumā norādīts, ka obligāti ir jāveic pils arhitektoniski mākslinieciskā izpēte. Īpaša uzmanība jāpievērš lietus ūdens kanalizācijas tīkliem. Jāparedz videonovērošanas, zibensaizsardzības, ugunsdrošības automātiskās sistēmas izveide. Uzsvērts, ka pils teritorijā nepieciešama gājēju celiņu seguma atjaunošana, jāparedz teritorijas un ēkas fasādes apgaismojums, jāplāno labiekārtošanas darbi. Projektētājam obligāti jāparedz ūdens novade no pils.

Jau rakstījām, ka augustā Stāmerienas pilij ir tapusi darbības stratēģija turpmākajiem 14 gadiem. Domē arī uzsvērts, ka tiks sagatavots būvprojekts (par 70 000 eiro, kuri būs jāaizņemas no Valsts kases) pils jumta pārbūvei, fasādes un vismaz lielās zāles atjaunošanai. Ir arī cerība tikt pie Eiropas Savienības fondu līdzekļiem un ieguldīt pils sakārtošanā kopumā aptuveni 1 220 000 eiro, tajā skaitā no pašvaldības maka aptuveni 183 000 eiro. Tas izdosies, ja šī ideja veiksmīgi tiks akceptēta četru partneru kopprojektā ar nosaukumu “Gaismas ceļš cauri gadsimtiem”. Šobrīd pils ir Stāmerienas pagasta pārvaldes pārziņā, bet nākotnē tā, visticamāk, būs atsevišķa pašvaldības struktūrvienība ar direktoru priekšgalā. Stāmerienas pils ir un būs pašvaldības īpašums. Stāmerienas pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

vilis

Mums ir arhitekts,mums ir būvvalde,bet lai izstrādātu projektu atkal meklējam "spečukus" no malas (par lielu naudu)! Par ko tad mūsējie saņem algas?

pirms 3 gadiem, 2016.10.17 11:21

vilis

Hu,hu-ieej Gulbene.lv un redzēsi kas mums ir un kā nav.

pirms 3 gadiem, 2016.10.17 13:11

r

kur palika, kad pazuda?

pirms 3 gadiem, 2016.10.17 14:21

:)

Bez 100 kEUR ar PVN projektēšanai cauri netikt. Kultūras piemineklis, senie, autentiskie materiāli, pirmavotu izpēte u.t.t Varēsiet paskatīties kur nauda paliek:)

pirms 3 gadiem, 2016.10.17 19:28

Ija

Saprotu šīs situācijas neviennozīmīgo nozīmi,bet ,ja neko nedarīs,pils vienkārši sagrūs,bet pils ir ļoti ļoti skaista,visskaistākā novadā.Lai izdodas to saglābt!

pirms 3 gadiem, 2016.10.18 18:26

:)

Vienīgais jēdzīgais ilgtermiņa ieguldījums pie pašreizējās situācijā ir bērnos. Viņu zināšanās un interesēs.
Par to naudu ko taisās iegrūst vecajos mūros varētu bērnu dārziņam klāt piebūvēt mācību lauku sētu, ar visiem lopiem, tehniku, mājas sadzīves aprīkojumu. Jā normālās valstīs tā ir - laikos lauku sēta, pilsētās - mācību dzīvokļi.

pirms 3 gadiem, 2016.10.18 19:44

Vietējās ziņas