Meklē risinājumu lauku skolotāju algām 4

Spiedīgajos apstākļos rod kaut kādu kompromisu
Lauku pamatskolu direktori šonedēļ novada domē Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē pauda savu satraukumu par mērķdotācijas sadali pedagoģisko darbinieku algām.

Mazajām skolām - spiedīgs finansējums

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls informēja, ar kādu samaksu skolotāji var rēķināties.

 

"Finansējums mēnesī pedagogu algām ir 133 630 lati. Šis finansējums ir līdz 31.decembrim. Tas šobrīd tiek virzīts uz Ministru Kabinetu, bet vai šos skaitļus apstiprinās valdībā, to neviens nevar pateikt," norāda A.Šķēls, piebilstot, ka mazajām skolām, maigi izsakoties, ir ļoti spiedīgs finansējums.

 

Viņš skaidro, ka šogad pirmo gadu ministrijai ir paredzēts finansējumu sadalīt uz "normēto skolēnu".

 

"Tas nozīmē, ka katrai klašu grupai ir savs koeficients, kā pa klasēm tiek rēķināts šis "normētais skolēns". No 1. līdz 4.klasei koeficients ir 0,75, no 5. līdz 9.klasei - 1, bet no 10. līdz 12.klasei koeficients 1,25. Izejot no normēto skolēnu skaita, tiek sadalīts finansējums," skaidro A.Šķēls.

 

Daukstu pamatskolas direktore Edīte Kanaviņa "Dzirkstelei" saka, ka vasaras sākumā bija informācija par koeficientiem. Plānojot mācību procesu, Daukstu skolā rēķinājās, ka bērns būs viens vesels un uz astoņiem bērniem ir paredzēta viena skolotāja likme.

 

"Savukārt tagad saņēmām aprēķinu, kur ir citi koeficienti. Vidusskolās tie ir lielāki, līdz ar to tie nosedz mazākās klases, bet mazajās skolās, kur nav vidusskolas klašu šie koeficienti ienes neplānotus mīnusus. Piemēram, ja skolā ir 78 bērni, tad, sarēķinot skolēnu skaitu ar šo koeficientu, skolā paliek mazāk bērnu nekā reāli tie ir. Protams, likmju sanāk mazāk un samazinās skolotāju algas," norāda E.Kanaviņa. 

 

Jau tā jaunajā macību gadā skolotājs par likmi saņem 250 latus 340 - 350 latu vietā.

 

Sašutumu rada koeficienti

Daži lauku pamatskolu direktori norādīja, ka vēlas, lai koeficients visām klašu grupām būtu 1:1.
Uz ko A.Šķēls norādīja, ka lauku pamatskolu direktori, protams, var vēlēties koeficientu sadali 1:1, bet šobrīd tie paliek tādi, kādi tie ir noteikti Ministru Kabineta noteikumos.

 

"Bet mēs domājam lauku skolām kompensēt nedaudz savādāk veidā šo summu, lai viņi varētu īstenot izglītības programmu skolām, tāpēc katrai skolai nāk klāt 0,73 likmes," skaidro A.Šķēls.

 

Piemēram, daļu naudas paņemot no rezerves fonda (fonda nauda paredzēta, piemēram, atlaišanas, slimošanas pabalstiem, ilgstoši slimojošu skolēnu mājapmācībai un citam).


Daukstu pamatskolas direktore E. Kanaviņa norāda, ka piešķirtā nepilnā likme skolai, protams, uzlabo situāciju, bet ne atrisina.

Izglītības, kultūras sporta komitejas sēdē sagatavots lēmuma projekts par mērķdotācijas sadali pedagogu algām līdz 31.decembrim. Par to tagad balsos deputāti novada domes sēdē 10.septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

patiesība

diez kura ķermeņa daļa sākumskolas skolēna iet uz skolu un kura paliek mājās:)))), ja tāda sadale likmēs...

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 22:43

;(

Tātad, sākumskolas bērns vairs ir bērns tikai uz 3/4.
Kā lai tiek līdz oktobrim,nezinu,nezinu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 13:07

skolotssja

peec bezalgas atvaljinaajuma un tikai 4.septembrii uzzinaat tik"patiikamus" jaunumus - kaa iistaa tiesiskaa valstii.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 11:02

es

...nu feini...es ar savu saakumskolas likmi sanjemsu mazaak nekaa apkopeeja.... to mees sen bijaam pelniijusi....

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 11:00

Vietējās ziņas