Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Meklē Svelberģa apļa būvētāju

Termiņš – 8.decembris – noteikts pašvaldības izsludinātajam atklātajam konkursam, kurā tiks noskaidrota būvfirma, kas Gulbenē, Brīvības ielā, veidos rotācijas apli (Svelberģa apli) un veiks pārbūvi posmā no Brīvības ielas 67 līdz Brīvības ielai 106. Par to liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija. Katram pretendentam pašvaldībai jāiemaksā garantijas nauda – 55 000 eiro.

Konkursa uzvarētājam būs jānodrošina ar pašvaldību parakstītā līguma izpilde 660 dienu laikā, ieskaitot tehnoloģiskos pārtraukumus nepiemērotu klimatisko apstākļu dēļ. Nepieciešamības gadījumā būvdarbu izpildei ir atļauts piesaistīt apakšuzņēmējus. Garantija izpildītajiem būvdarbiem būs 60 mēneši no akta par būves pieņemšanu ekspluatācijā apstiprināšanas dienas.

Pašvaldības iecere pārbūves darbiem Gulbenē, Brīvības ielā, sastāv no diviem būvprojektiem. Projektu rotācijas apļa izveidei Brīvības ielā sagatavojusi un autoruzraudzību nodrošinās SIA “Marten projekti”. Tā novada dome lēma jau 11.janvārī. SIA “Marten projekti” pasūtījumu apņēmās veikt par  17 880 eiro bez PVN. Bet pirms tam jau pagājušā gada 20.septembrī šī pati firma tika izraudzīta būvprojekta izstrādei Brīvības ielā, bet vēl bez rotācijas apļa, kā arī autoruzraudzībai. Toreiz – par  29 500 eiro bez PVN. 

Veicamie darbi ir detalizēti izplānoti, ieskaitot sabiedrībā pretrunīgi vērtēto pašvaldības ideju par vēsturiskās ēkas nojaukšanu Brīvības ielā 106 (bijušā veikala “Marķīzs” ēka), lai varētu izveidot Svelberģa rotācijas apli, kas faktiski būs apļveida krustojums satiksmes drošības uzlabošanai un ērtāku kravas automašīnu kustībai, iebraucot Gulbenes pilsētā no Smiltenes puses un veidojot ērtu izbraukšanu uz Lapu ielu, Miera ielu un Naglenes ielu.

Paredzams, ka pēc ēkas Brīvības ielā 106 nojaukšanas radīsies 850 kubikmetri būvgružu un pēc tam būs jāsakārto 1600 kvadrātmetru teritorija. Norādīts arī, ka demontētās ēkas ārsienas, pamatus, laukakmeņus būvniekam būs jānogādā pašvaldības norādītajā 10 kilometrus attālajā vietā. Laukakmeņi pēc tam tiks izmantoti teritorijas labiekārtošanas darbos.

Brīvības ielas pārbūvējamo brauktuvi un rotācijas apļa iekšmalu 10 582,30 kvadrātmetru kopplatībā  klās piecas kārtas: karstā asfalta dilumkārta, sasaistes kārta, apakškārta, kā arī nesaistītu minerālmateriālu apakškārta un virskārta. Vēl 7102,50 kvadrātmetru platībā būvēta tiks 55 centimetru augsta salizturīga kārta ielas brauktuvei.  

Bez brauktuves pārbūves ir paredzēta arī  lietusūdens novades sistēmas izveide, apgaismojuma ierīkošana un ietves uzbūvēšana posmā no Brīvības ielas 67 līdz Brīvības ielai 106, kā arī atsevišķi labiekārtošanas darbi blakus esošajās, pārbūvējamajās Ražotāju un Lapu ielās.

Mērķis ir uzņēmējdarbības attīstība Gulbenes pilsētā, reģenerējot degradētās teritorijas un nodrošinot videi draudzīgu teritoriālo izaugsmi un vismaz 20 jaunu darba vietu radīšanu. Ieceres īstenošanai paredzēts piesaistīt privātās investīcijas 3 412 382 eiro apmērā.

Apjomīgo Brīvības ielas un rotācijas apļa būvdarbu izpildes līdzfinansēšana paredzēta no Eiropas Reģionālās attīstības fonda 4 325 784,71 eiro apmērā (85 procenti no visām projekta izmaksām), kā arī no valsts budžeta 162 216,93 – eiro (3,7  procenti no visām izmaksām). Pašvaldības finansējuma daļa būs 486 650,78 eiro (11,25 procenti no izmaksām).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas