Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Melnupe pārrauj ceļu 2

Ceļoties ūdens līmenim, upes meklē sev citus ceļus
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki šajās dienās pastiprināti novēro tās ūdenstilpes, kurās iespējama applūšana.

Dienesta Vidzemes reģiona brigādes Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis, kas ir arī novada Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājas vietnieks, stāsta, ka tika apskatīta Krustalīce un tās vietas, kur ir cēlies ūdens līmenis. Dienesta darbinieki bija aizdevušies arī līdz Gaujai, pa ceļam apskatot arī Tirzu.

 

"Tirzā ir krasi cēlies ūdens līmenis un šobrīd iet ledus. Arī Gaujā ūdens līmenis ir pacēlies, taču ledus vairāk vai mazāk starp HESiem jau ir izgājis, arī ūdens līmeni HESi cenšas regulēt ar aizvaru palīdzību. Apskatījām arī Pededzi. Tur līdz kritiskajam līmenim bija atlikuši apmēram 50 centimetri. Informāciju, ka kaut kur plūdu dēļ būtu cietuši cilvēki, pašreiz, par laimi, vēl neesam saņēmuši. Protams, ja kas atgadīsies, attiecīgi rīkosimies," saka V.Griķis.

 

Ar dabu nevar cīnīties

Toties vietām ūdens ir nodarījis skādi ceļiem. Pirms pāris dienām Melnupe pārrāva Stradu pagasta ceļu Vīkšņi - Atvases - Voldemāri.

 

"Saimniecības, kas ir tur tuvumā, no ārpasaules nav noslēgtas, pie tām var piebraukt no otras puses, vienīgi pie vienas zemnieku saimniecības piena savācējiem arī ir jāpiebrauc no otras puses. Taču neko nepadarīt - ar dabu nevar cīnīties. Ceturtdien Pededzē vēl nebija izgājis ledus, tieši tādēļ tā arī vēl nespēj uzņemt mazo upīšu ūdeņus. Tagad ir jāgaida, kamēr noskries ūdens, tad arī skatīsimies, cik sabojāts ir šis ceļa posms. Jāpiebilst, ka arī pagājušajā gadā šeit bija līdzīga situācija, pēc tam šo caurteku sakārtojām. Jācer, ka lieli postījumi šeit nebūs un atkal nebūs jāiegulda lieli līdzekļi," saka Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis.

 

Caurteka nespēj norīt lielo ūdens daudzumu

Arī Rankas pagastā draud applūst viens ceļš. Rankas pagasta pārvaldes vadītājs Māris Jansons stāsta, ka, Palsā vēl ceļoties ūdens līmenim, draud pārplūst ceļš Ķeņģi - Jaunpiebalga (Smiltenes, Cēsu un Gulbenes novada krustpunktā). Vakar pēcpusdienā pārvaldes vadītājs stāstīja, ka pa šo ceļu ceļu vēl var braukt, tiesa, ja ūdens celsies, tas ies pāri ceļam un izskalos to.

 

"Šobrīd ūdens jau nedaudz no ceļmalas puses ir virsū ceļam. Gluži vienkārši caurteka nespēj norīt tik lielu ūdens daudzumu. Arī pagājušajā gadā bija līdzīgi. Mēs jau sazinājāmies ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītāju Laimoni Aumeisteru, jo šis ir valsts ceļš, un informējām viņu. Šobrīd gan, kamēr ūdens aizskalosies, kaut ko šeit darīt nav mūsu spēkos," saka M.Jansons.

 

Par citām pavasara ūdeņu nodarītām skādēm gan šobrīd nav dzirdēts. "Ceturtdien izgāja ledus pie Lācīšu HESa. Ledus ir biezs un tika salauzts arī viens aizvars, bet citādi nekādu postījumu nav."

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas