“Mēness aptiekās” konsultēs par brīvu

Kopš oktobra "Mēness aptieka" arī Gulbenē ir iesaistījusies programmā "Mans ģimenes farmaceits". Tagad pirmo konsultāciju līdz saskarei ar ģimenes ārstu un pirmo diagnostiku varēs veikt "Mēness aptiekā". Farmaceitus, kas pēc cilvēka pieprasījuma sniegs papildus konsultācijas, varēs atpazīt pēc nozīmītes pie formas tērpa "Mans ģimenes farmaceits".

"Mēs aptiekas apmeklētājus varēsim konsultēt tikai par tiem jautājumiem, kas ir mūsu kompetencē, bet nekādā gadījumā neaizstāsim ģimenes ārstus. Arī līdz šim mēs jau esam snieguši cilvēkiem konsultācijas par dažādiem medikamentiem," stāsta "Mēness aptiekas" Gulbenē vadītāja Rita Zemniece. Drīzumā aptiekas darbinieces saņems arī nozīmītes.  

Farmaceiti, kuru formas tērpu rotās nozīmīte, ir apguvuši speciālu kursu praktiskajā farmakoloģijā, saņemot Latvijas Farmaceitu biedrības sertifikātu. Zināšanas viņiem dod iespēju plašāk izvērtēt veselības problēmu, ar kuru pacients vērsies aptiekā, izvērtēt simptomu iemeslu un medikamentu kombināciju, ja pacientam ārsts diagnosticējis vairākas slimības vienlaikus, norādīt medikamentu pareizu lietošanu un, nepieciešamības gadījumā, ieteikt profilakses pasākumus. Farmaceits varēs konsultēt arī par situāciju, un rekomendēt, kad ārsta apmeklējums jāveic nekavējoties.

Arī citi pakalpojumi

"Mēness aptieka" valdes priekšsēdētājs Jonas Jazbutis norāda, ka šādas programmas nepieciešamību apliecinājusi aptieku apmeklētāju vajadzība vairāk rūpēties par savu veselību laikā, kad ekonomiskā situācija nav labvēlīga un katra veselības "labošana" cilvēkam samazina ģimenes budžetu.

 

"Faktiski "Mans ģimenes farmaceits" būs pirmais vārtu vērējs ceļā uz veselības saglabāšanu," jauno pakalpojumu raksturo J.Jazbutis.

 

Tāpat kā līdz šim "Mēness aptiekā" būs iespējams noteikt glikozes līmeni asinīs, izmērīt asinsspiedienu, noteikt holesterīna līmeni, veikt kaulu blīvuma mērījumus, noteikt prostatas specifiskā antigēna līmeni asinīs, veikt vakcināciju pret ērču encefalītu un noskaidrot cilvēka optimālo svaru. Gandrīz visi pakalpojumi būs bez maksas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas