Mērķis – komiteju apvienošana

Latvijas Sarkanā Krusta attīstības plāns 2013. līdz 2020.gadam paredz izveidot Latvijā četrus Sarkanā Krusta reģionus.

Jau šobrīd Kurzemē ar centru Talsos ir apvienotas vairākas Sarkanā Krusta komitejas.


„Latvijas Sarkanā Krusta prezidents par katru cenu vēlas, lai tiktu apvienotas arī Alūksnes, Balvu, Madonas un Gulbenes komitejas ar centru Gulbenē. Man tas viss šķiet diezgan nereāli. Protams, ka Sarkanajam Krustam tad būtu vieglāk finansēt četras reģionālās komitejas, nevis 29, kā tas ir šodien,” saka Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes komitejas izpilddirektors Sīmanis Homčenko.


Jau šobrīd līdztekus ikdienas tiešajam darbam tiek strādāts pie komitejas turpmākā darba attīstības pilnveides, kas līdz 31.martam jāiesniedz Sarkanajā Krustā.


„Komiteju apvienošana ir nākotnes vīzija, bet mēs strādājam šodienai, piemēram, esam sākuši noteikt cukura līmeni asinīs. Varam izbraukt arī uz vietas mājās pie cilvēkiem. Firma mums piedāvāja atvērt arī sirds veselības centru. Līgums ar šo firmu jau ir noslēgts. Medicīnas māsa bija uz mācībām, bet vēl ir jāatrisina dažas tehniskas problēmas. Cilvēks ieradīsies pie mums un veiks sirds pārbaudi. Iegūtā informācija, izmantojot modernās tehnoloģijas, tiks noraidīta uz Rīgu un izanalizēta. Cilvēkam pienāks vēstule ar sirds veselības novērtējumu un ieteikumiem,” stāsta S.Homčenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas