Meteņi zirga kamanās

Visi zina, kā, piemēram, jāsvin Jāņi un Ziemassvētki, taču mazāk izprot, ko darīt Meteņos.

Gulbīša vidusskolas 2. līdz 4. klašu skolēni veidoja maskas Meteņu ķekatniekiem. Pētīja, kāds budēlis izskatījās senatnē. Maskas, protams, atšķīrās, jo katrs radīja savu tēlu ar savu laimi un svētību.

 

4.klases meitenes Marisa un Elīza visiem skolas bērniem pastāstīja par Meteņdienas ēdieniem un tradīcijām, savukārt 2.klases bērni skandēja tautasdziesmas, centās paredzēt, kāda tad šovasar būs raža un kāds laiks.


Kāds Meteņdienu ticējums vēsta, jo tālāka budēļos iešana, braukšana, jo labāka raža, tādēļ šogad skolēni nolēma apciemot savas skolas absolventu Mareku Brokānu, lai iepazītos ar saimnieku un viņa trīs staltajiem kumeļiem. Lai dotos ciemos, tika sarūpētas nelielas dāvanas - burkāni un maize.


Gulbīša vidusskolas jaunāko klašu skolēni atzīst, ka saimnieks laipni sagaidījis, sirsnīgi pastāstīja par saviem mīluļiem, kā arī iepazīstināja ar zirglietām, ratiem un kamanām. Par savām veiksmēm zirgu skriešanas sacensībās gan saimnieks runājis kautrīgi.

 

"Taču mēs jau paši zinājām, ka ar saviem straujajiem kumeļiem viņš ir sacensībās izcīnījis vairākus desmitus balvu," saka jaunāko klašu skolotājas un piebilst, ka Mareks izvizinājis skolēnus ar sporta zirgu kamanās pa sniegotajiem pakalniem. Bērnu prieks bija neviltots un patiess.


"Ir prieks, ka mums līdzās dzīvo atsaucīgi cilvēki. Paldies Marekam par dāvāto sirsnību," teic Gulbīša vidusskolas pedagogi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas