Meža dienās bērni stāda kokus Spārītes parkā

Gulbenes novada pašvaldība jau ceturto gadu aktīvi piedalās Meža dienu aktivitātēs. Sadarbībā ar Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 3.a un 5.b klases skolēniem un skolotājiem 9.oktobrī turpinājās Spārītes parka apstādījumu papildināšanu ap Asaru ezeru ar košiem, smaržīgiem, garšīgiem dekoratīvajiem kokaugiem. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Elīna Strode.

E.Strode stāsta, ka šogad aktivitātes Spārītes parkā norisinājās ar moto “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!”.

"Katram bērnam tika dota iespēja iestādīt kādu kokaugu un uzzināt vairāk par stādījumu kopšanu un parka uzturēšanu. Ar bērniem kopā strādāja un darbus organizēja arī Gulbenes labiekārtošanas iestādes darbinieki un pašvaldības administrācijas pārstāvji," atklāj speciāliste.

Gulbenes novada pašvaldības Vides dizaina un labiekārtošanas speciāliste Laima Šmite-Ūdre stāsta, ka parkā priecēs sarkanais ozols, balto grimoņu šķirnes ar krāsainām lapām, dekoratīviem koraļļsarkaniem un olīvzaļiem dzinumiem, filadelfu šķirnes, trauslie un baltie vītoli, ievas  pīlādži un melnaugļu aronijas.

"Kopā ar skolēniem iestādījām, aplaistījām un nomulčējām 47 kokaugus. Skolas sporta nodarbībās talciniekiem būs iespēja vērot sava darba rezultātu,” ir gandarīta L.Šmite-Ūdre.

Saskaņā ar projektu ir atjaunoti arī četri koka soli, norāda E.Strode.

Piebilstams, ka projekts tiek īstenots ar Meža attīstības fonda finansiālu atbalstu Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) projekta "Pašvaldību darbi parkos". Šogad Gulbenes novada pašvaldība aktivitātes īstenojusi 1000 eiro apmērā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas