Meža dzīvnieku uzvedība nav paredzama

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde informē, ka kopš oktobra sākuma reģistrēti jau 22 gadījumi, kad notikušas sadursmes ar meža dzīvniekiem. Septembrī Vidzemē tika reģistrēti 49 šādi negadījumi.

“Līdz šim brīdim Gulbenes novadā reģistrēti 2 gadījumi oktobrī un 2 septembrī, kur transportlīdzekļu vadītājiem notikusi sadursme ar meža dzīvniekiem. Gandrīz visi negadījumi notikuši diennakts tumšajā laikā, kā arī uz ceļa posma Smiltene – Gulbene,” stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Mote.

Salīdzinot ar vasaras periodu, kad tika reģistrēti 14 šādi gadījumi, sadursmju skaits ar dzīvniekiem ir samazinājies, taču autovadītājiem tāpat ir jābūt vērīgiem uz ceļa, jo meža dzīvnieku uzvedība nav paredzama. Iespēja, ka jebkurā diennakts laikā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks, pastāv visā valsts teritorijā, it īpaši mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem.

“Lai izvairītos no iespējamas sadursmes ar meža zvēru, policija aicina būt īpaši piesardzīgiem un vērīgiem diennakts tumšajā laikā, kā arī ievērot ceļa zīmes, kas noteiktos ceļa posmos brīdina par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni. Atgādinām - ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts dzīvnieks, par to obligāti jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruni 110. Tāpat nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija ir uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu,” uzsver I.Mote.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas