Meža izstrādātāji sabojā ceļu 2

Šī rudens lietavas nelielus celiņus, kas ved uz attālām lauku mājām, jau tāpat daudzviet ir padarījušas neizbraucamus, taču vēl lielāku postu tiem nodara smagā meža izstrādes tehnika. Par smago mašīnu izdangātu ceļu sūdzas arī Stāmerienas pagasta iedzīvotājs, "Ezersalu" māju saimnieks Bernhards Jurjāns.

Lai nokļūtu uz "Ezersalām", ir jābrauc diezgan patāls ceļš pa mežu. Vietām tas tiešām ir diezgan bēdīgā stāvoklī, smagās mašīnas ir izveidojušas dziļas rises. Jau šobrīd, braucot ar vieglo automašīnu, brīžiem šķiet, ka tālāk netikt, bet kā būs tad, kad atsāksies lietavas?

Ar vieglo automašīnu neizbraukt

"Smagās mašīnas, protams, pa izdangāto ceļu var izbraukt, bet ar vieglo automašīnu to izdarīt nevar, sevišķi, ja līst lietus. Kad rises pielīst pilnas ar ūdeni, nevar zināt, pa kuru vietu lai brauc. Kamēr ir sauss, tikmēr vēl var mēģināt izbraukt," sūdzas B.Jurjāns.

"Pirms kāda laika mums jau zvanīja no pasta un teica, ka sliktā ceļa dēļ nepiegādās pastu, beigās varam palikt arī bez pensijas. Esam veci cilvēki, kas notiks, ja būs nepieciešams šeit iebraukt ātrās palīdzības mašīnai? Viņi šeit vienkārši netiks."

"Ezersalu" saimnieks stāsta, ka ceļš šeit jau tāpat vienmēr ir bijis slikts. Savulaik viņa vecākais dēls ar zirgu vilcis garus kokus, lai salabotu ceļus. Kādreiz, kad nevarēja izbraukt pa ceļu, B.Jurjānam nācās trīs kilometrus airēties uz Stāmerienu pāri Ludza ezeram, bet pirms tam vēl apmēram puskilometrs jāmēro līdz ezeram. Jāpiebilst, ka šī nav pirmā reize, kad meža griezēji saimniekiem sagādā grūtības tikt ārā no mājām.

"Es saprotu, ka laika apstākļi nav diez ko labi, bet meža izstrādātājiem ir jādara savs darbs. Taču gribas, lai viņi sakārto ceļu aiz sevis. Viņiem taču ir iespēja sagāzt iekšā risēs garus kokus, uzbērt pa virsu granti un nolīdzināt, tad šeit varēs braukt kā pa asfaltu. Šobrīd gan mūs māc bažas, ka te kaut kas tiks sakārtots. Strādnieki pabeigs griezt mežu un droši vien atstās visu, kā ir, bet mēs te varēsim pēc tam lauzt galvu," spriež B.Jurjāns.

Pēc izstrādes ceļš ir jāsalabo

B.Jurjāns apgalvo, ka izstrāde notiek AS "Latvijas Valsts meži" cirsmā, kas, visticamāk, ir pārdota izsolē. Sazinoties ar AS "Latvijas Valsts meži" sabiedrisko attiecību speciālistu Tomasu Kotoviču, laikrakstam izdevās noskaidrot, ka pēc izstrādes ceļš noteikti ir jāsakārto, parasti tas notiek viena mēneša laikā. "Ceļi vienmēr tiek sakārtoti. Ir gadījies, ka sliktu laika apstākļu dēļ sakārtošanas darbi nedaudz iekavējas. Ja līst lietus, tad kaut ko darīt ir bezjēdzīgi. Jāsagaida tāds laiks, lai, pārbraucot ar buldozeru un nolīdzinot ceļu, ir kaut kāda jēga.

Šopavasar bija ļoti smagi apstākļi. Esam reizi pa reizei saņēmuši arī negatīvas atsauksmes, taču visi ceļi tomēr tiek sakārtoti," apgalvo T.Kotovičs. "Arī firmām, kas ir iegādājušās cirsmas izsolē, ir pienākums ceļu sakārtot. Mēs noteikti pārbaudām, vai tas ir izdarīts."

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Starpcitu Stāmerienā šis nav vienīgais ceļš,kas tiek izbojāts ar meža tehniku!!!
Un arī pie labiem laika apstākļiem NEKAS netiek greiderēts!!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.15 13:25

Daukstu pag. es nēsmu manījis ka kāds būtu labojis ceļus aiz sevis.

pirms 12 gadiem, 2008.09.15 12:30

Vietējās ziņas