Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Meža olimpiādē” iegūst 3.vietu

Sīvā sacensībā starp sešu Latvijas skolu komandām jūnija pēdējā dienā Tērvetes dabas parkā tika noskaidroti "Meža olimpiādes 2011" uzvarētāji. 3.vietā ierindojās Tirzas pamatskolas komanda, kas kopā ar pirmo divu vietu ieguvējām Ēdoles un Jeru pamatskolu augustā dosies izzinošā dabas ekspedīcijā uz Norvēģiju.

"Meža olimpiādes 2011" finālistiem Tērvetes dabas parkā veicamie uzdevumi nebija viegli - bija jālasa koka ripas vēstījums, jāanalizē statistikas dati par mežu, jāatpazīst putnu balsis un mājvietas, jāveic koku mērījumi, jāuzbūvē Sīkstulim dārza mēbeles, Raganas silā jānomedī mizgrauži un jāsacer teika par zaļā zelta rašanos.  

Dienas noslēgumā finālisti devās uz Jaunmoku pili, kur Baltajā zālē svinīgā gaisotnē tika sadalītas godam pelnītās kadiķa koka medaļas un Tirzas pamatskolas komanda - 6.klases skolēni Vanda Jurita Bariņa un Atis Ķēniņš kopā ar skolotāju Noru Kalvīti - izcīnīja godpilno 3.vietu.

 

N.Kalvīte atzīst, ka uzdevumi bija samērā sarežģīti un izpildāmi īsā laikā.

 

"Ja dzīvē nācies kārtot dažādus eksāmenus, tad šis šķita visātrāk paveicamais, visvairāk lika koncentrēties un likt lietā visas prasmes, iemaņas, talantu un zināšanas. Konkurss bija ļoti veiksmīgi noorganizēts, un esam daudz ieguvuši no tā, uzzinājuši arī kaut ko jaunu un interesantu. Esot kopā ar skolēniem, pilnībā aizmirsu, ka esmu skolotāja, kopā darbojoties zuda šī robeža. Galvenais bija visu paveikt pēc iespējas labāk!" stāsta skolotāja.

 

"Mācījāmies ļoti čakli, bet necerējām, ka tieši šajā dienā spēsim tik ļoti saņemties. Prieks par 3.vietu bija milzīgs!"

 

Šogad "Meža olimpiāde" notika jau piekto gadu un par noteikto gada tēmu "Mājturība mežā" tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits - 212 stundu apraksti no 209 skolotājiem - 94 skolu pārstāvjiem. Kompetenta žūrija, rūpīgi izvērtējot katru iesniegto nodarbības aprakstu, izraudzījās sešus pusfinālistus, kā arī desmit skolotājus, kas nopelnījuši atzinību.

 

Meža olimpiādes mērķis ir rosināt skolotājus iekļaut vispārējās izglītības mācību priekšmetos tēmas un pasākumus, kas saistīti ar zināšanu, pieredzes un iemaņu gūšanu, skolēniem esot tiešā saskarē ar mežu un vidi. Olimpiādi organizē AS "Latvijas valsts meži" vides izglītības programmas "Izzini mežu" un Mammadaba meistarklase gaitā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas