Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežsargi kļūs par mežziņiem

Ar jauno gadu mežniecību vairs nebūs, savukārt mežsargi pārtaps par mežziņiem. Šīs un vēl citas pārmaiņas Valsts meža dienesta darbā tiks veiktas saistībā ar strukturālo optimizāciju.

Gulbenes novada meža īpašnieki īpaši lielas izmaiņas neizjutīs.

 

"Neērtības varbūt jutīs lejasciemieši, jo Lejasciemā turpmāk vairs nebūs mežniecības darba telpu. Tagad dokumentus kārtot būs jādodas uz Gulbeni, lai gan pastāv arī iespēja visu kārtot, sazinoties elektroniski," saka Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženiere Aiva Zavacka.

 

Šāda iespēja, tiesa, bija arī līdz šim, taču cilvēki labprātāk izvēlējās iespēju parunāties aci pret aci.

 

"Meža īpašniekiem gan būs jāņem vērā, ka cilvēkiem, kuri pieņems dokumentus, būs mazāk iespēju viņus konsultēt, līdz ar to iesniegumi jāaizpilda patstāvīgi." Kā spriež Ziemeļaustrumu virsmežniecības virsmežziņa pienākumu izpildītājs Aldis Bricis, daudziem tas varbūt radīs sarežģījumus, taču tieši tādēļ ir iespēja vērsties Meža konsultāciju pakalpojumu centrā, kura kompetencē ir sniegt konsultācijas īpašniekiem un palīdzēt aizpildīt veidlapas. "Mūsu uzdevums būs visu izvērtēt dabā un izsniegt apliecinājumus," saka A.Bricis.

 

Mainīsies virsmežniecības teritorija

Ar 1.janvāri Valsts meža dienesta struktūrvienības būs 10 virsmežniecības, kuru pakļautībā strādās 29 biroji. Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā būs trīs biroji - Gulbenē, Alūksnē un Smiltenē. Iepriekš jau rakstījām, ka ar reformu nedaudz mainīsies arī virsmežniecības teritorija. Ziemeļaustrumu virsmežniecības virsmežziņa pienākumu izpildītājs Aldis Bricis stāsta, ka reformas gaitā tiks izlīdzinātas virsmežniecību teritorijas. Ziemeļaustrumu virsmežniecības uzraudzībā joprojām būs bijušā Gulbenes un Alūksnes rajona teritorijas, bet bijušā Balvu rajona teritorija tiks pievienota Austrumlatgales virsmežniecībai, savukārt Ziemeļaustrumu virsmežniecībai tiks pievienots Smiltenes novads un divi pagasti - Vijciema un Zvārtavas - no Valkas novada.

 

A.Zavacka stāsta, ka biroju apakšvienības būs nodaļas. Gulbenes novada teritorijā būs divas nodaļas - Lejasciema un Gulbenes (nodaļu un līdzšinējo mežniecību robežas sakritīs). Katrā nodaļā darbu veiks pieci mežziņi un viens vecākais mežzinis, birojā strādās divi referenti, kuri pieņems no meža īpašniekiem iesniegumus. Savukārt mežziņi un vecākie mežziņi pieņems lēmumus par katra uzraugāmajā teritorijā saņemtajiem klientu iesniegumiem.

 

"Būtiski ir tas, ka jebkurā Valsts meža dienesta birojā ar iesniegumiem varēs vērsties jebkura juridiska vai fiziska persona, jebkurš meža īpašnieks, neatkarīgi no savas juridiskās adreses vai meža īpašuma atrašanās vietas un būs iespējams norādīt, kurā vietā ērtāk saņemt atbildi - šajā birojā, citā birojā, ar vēstules starpniecību vai e-pastā," skaidro A.Zavacka.

 

Savulaik tika spriests, ka, iespējams, varētu organizēt meža īpašnieku pieņemšanu arī pagastos. A.Bricis norāda - ja pašvaldības un arī paši cilvēki izrādīs interesi, tad tiks domāts arī par pieņemšanas dienu organizēšanu pagastu pārvaldēs. A.Zavacka vērtē, ka lielākas neērtības būs Balvu puses cilvēkiem un arī tiem mūsu novada ļaudīm, kam meža īpašumi ir Balvu pusē, jo virsmežniecības centrs turpmāk atradīsies Rēzeknē.

 

Pavisam citādāka reorganizācija

Reformas gaitā, protams, notiek arī štatu samazināšana, taču, kā atzīst A.Zavacka, Gulbenes novadā ir viena no labākajām situācijām, jo gandrīz neviens nezaudēja darbu, atsevišķi darbinieki pēc testēšanas rezultātiem tika pārcelti citos amatos. Ir darbinieki, kuru darbavieta turpmāk būs Balvos. "Jāpiebilst, ka līdz šim daudzi darbinieki mazā atalgojuma dēļ jau bija devušies prom, tādējādi neviens mežsargs darbu nezaudēja, tomēr ir mainījušās apgaitu teritorijas un platība ," stāsta A.Zavacka.

 

Vērtējot reorganizāciju, A.Bricis atzīst, ka tikai strādājot būs iespējams izprast, cik pareiza tā ir bijusi.

 

"Daudz vairāk darba tagad būs mežziņiem. Viņiem tiks palielināts atalgojums, taču palielināsies arī atbildība." A.Zavacka piebilst, ka šī reorganizācija ir pavisam citādāka, nekā tās ir bijušas līdz šim. "Protams, ir nepatīkami, ka kādam kolēģim ir jāzaudē darbs, taču ir jāstrādā tālāk," viņa saka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas