Milzu torti veido sešas stundas 4

Gulbenes vidusskolas 65 gadu jubilejas torti, kas bija 2,5 metrus gara un 70 centimetrus plata, beķerejas "Kikele" konditores Anita Gurtiņa un Edīte Kaspare, kā arī cepēja Jeļena Martinova gatavoja sešas stundas.

"Kikeles" vadītāja Ināra Langrate "Dzirkstelei" stāsta, ka pirmo reizi saņemts pasūtījums veidot tik milzīgu torti. Sākumā vidusskolas darbinieki to bija vēlējušies izmēros vēl pamatīgāku. Taču secināts, ka diemžēl lielāku torti nevarēs ienest pa skolas durvīm. No vidusskolas uz beķereju atgādāts speciāli veidots paliktnis, uz kura arī veidota lielā torte.  

"Mūsu darbinieces šajā darbā ielika visu savu mīlestību, jo ļoti gribējās, lai vidusskolas jubilejas torte iznāktu garda un skaista. Laikam izdevās, jo svētkos - 17.oktobrī - visa esot apēsta. Saņēmām pēc tam vislabākās atsauksmes," saka I.Langrate.

 

Viņa piebilst, ka svētku tortes veidošanas izdevumus daļēji apmaksāja "Kikele", daļēji - pasūtītājs.

 

Torte cepta un kārtota, savienojot vairākas daļas vienā veselumā. Pasakaino garšu veidoja gan medus, gan biskvīta kārta un dažādie pildījumi - ar ķiršu gabaliņiem, kā arī ar karamelēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

salidojuma dalībniece

Arī ļoti garšīga!
Paldies "Kikelei"!

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 19:58

Vietējās ziņas