Ministrijai prezentē slimnīcu apvienību 1

17.martā notika Veselības ministrijas darba grupas izbraukuma sēde, lai iepazītu, kā strādā SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība". "Tika apskatītas poliklīnikas un slimnīcas telpas. Notika prezentācija. Kāds ir vērtējums, to drīzumā varēsim lasīt Veselības ministrijas interneta mājas lapā ("www.vm.gov.lv")," "Dzirkstelei" stāsta Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa.

Prezentācijas laikā tika informēts par SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" padājušā gada rādītājiem. Slimnīcā ārstēts kopumā 7321 pacients, pieņemtas 482 dzemdības. Pavisam gada laikā slimnīcu apvienībā ir apkalpoti vairāk nekā 52 tūkstoši cilvēku. Pērn abās slimnīcās kopā pacientu ambulatorie apmeklējumi, salīdzinot ar 2009.gadu, ir palielinājušies par 3483, bet slimnīcās ārstēto skaits samazinājies par 249. Vidēji slimnīcu apvienībā pacients ārstējies 5,2 dienas. Analizējot iedzīvotāju mirstību, visbiežāk pie letālām sekām noved asinsrites saslimšanas, otrajā vietā ir audzēji, trešajā vietā - cirozes.  

Apvienībai pastāvot pirmo gadu, ir izveidojies noteikts darba ritms, sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību 24 stundas. Katru mēnesi no 1. līdz 15. datumam šo pienākumu veic Gulbenes slimnīca, savukārt mēneša otrajā pusē - Balvu slimnīca. Taču tas nenozīmē, ka vienā slimnīcā darbs rit pilnā sparā, bet otrā tikmēr mediķi atpūšas. Abās slimnīcās nepārtraukti norit ikdienas darbs, tiek ārstēti pacienti.

 

Piemēram, Gulbenes slimnīcā klusajās nedēļās norit dienas darbs visās nodaļās, diennakti strādā uzņemšanas nodaļa, traumpunkts un dežūrārsts, bet speciālistiem noteiktas mājas dežūras.

 

Veselības ministrijas darba grupas pārstāvji vērsa uzmanību uz nepieciešamību mainīt finansējuma modeli lokālajās slimnīcās. Šī darba grupa izveidota, lai izvērtētu, kāds ir lokālajās slimnīcās un traumpunktos sniedzamās palīdzības apjoms un darba organizācija. Darba grupā ir 15 cilvēki. Šo darba grupu vada Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks veselības aprūpes un sabiedrības veselības jautājumos Juris Bundulis.

 

Darba grupai jāstrādā čakli, jo Veselības ministrijai līdz 1.aprīlim Ministru kabinetā jāiesniedz mājasdarbs: lokālajās slimnīcās un traumpunktos sniedzamās palīdzības apjoma un organizācijas izvērtējums un ieteikumi izmaiņām. Turklāt pirms mājasdarba nodošanas ministrijas plāniem būs jāiztur ugunskristības Saeimā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

neziņa

Bīja jālikvidē, tad miljonu projekti un tagad valsts mācā,s ka vis te ir baigā kārtībā. Kur mēs ejam.

pirms 10 gadiem, 2011.03.25 20:02

Vietējās ziņas