Ministrs atbrauc paspiest rokas 8

Tieslietu ministrs Mareks Segliņš šodien viesojās Gulbenē, apmeklēja rajona tiesu un, tiekoties ar darbiniekiem, nesolīja drīzumā jaunu tiesas ēku.

Gulbenes rajona tiesas priekšsēdētāja Gunta Gulbinska “Dzirkstelei” stāsta, ka krīzes apstākļos Gulbenes rajona tiesas darbinieki nemaz necer, ka iecerētā jaunās tiesas ēkas būvniecība varētu notikt. Apskatot tiesas ēku, ministrs redzējis, ka Gulbenes rajona tiesā "darba apstākļi ir drūmi, ka telpu nepietiek, tas ir acīm redzams".


"Viņš bija izbrīnīts, ka mums nav nevienas lielas tiesas zāles. Latvijas ģerbonis stāv pielikts sienai mazajā tiesas zālītē blakus tiesneses Guntas Širakas kabinetam. To novietojām tur, kur ir stabila siena. Ģerbonis ir smags, sver aptuveni 40 kilogramus. Tiesas ēkā vietā, kuras tas bija agrāk pēc telpas pārbūves reģipša sienu tas varētu sagāzt," saka G.Gulbinska.

M.Segliņš izstaigājis visus kabinetus, paspiedis katram tiesas darbiniekam roku. Neko konkrētu par iespējamo reorganizāciju vai gaidāmo algu samazināšanu ministrs nav teicis, vienīgi mierinājis ar vārdiem, ka Gulbenē tiesa turpinās pastāvēt.

"Gulbenes rajona tiesa no valsts ir piedzīvojusi divas netaisnības. Pirmkārt, mums demit gadus bija jālūdzas, lai uzceļ jaunu tiesas ēku. Nepaguva uzcelt, sākās krīze. Un atņēma Gulbenes rajona tiesai vakantās trīs štata vietas, jo viņu izvietošanai nebija telpu. Dubultā netaisnība! Man kā tiesnesei nav neviena palīga. Taču man pienāktos divi palīgi," saka G.Gulbinska.

Gulbenes rajona tiesā ir četri tiesneši, no kuriem viens pašlaik atrodas ilgstošā atvaļinājumā, un kopumā 14 darbinieki. Lai visi varētu izvietoties ēkā, tiesas priekšsēdētājai izbrīvēta vieta šauram kabinetam, ar sienu nodalot daļu no lielās tiesu zāles, kas līdz ar to vairs nav liela. Gulbenes rajona tiesas ēka ir teju 40 gadus veca.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Vajag,vajag jaunu tiesas namu!!!!Tagad krīze.Kā citādi tautu dabūt pie prāta?Ne jau domājot kā radīt jaunas darba vietas!

pirms 11 gadiem, 2009.05.19 09:27

gatis

tik tiesam tiesa sanem labu algu, ko vel vajag . un ne par ko neatbild !

pirms 11 gadiem, 2009.05.17 22:44

XXX

Malacis, Marek!!! Kalvīti gan dabūji īstā vietā!!! Bet nu Gulbenes tiesnešiem vari tikai paspiest roku, neko labāku viņiem dzīves uzlabošanai nespēdams piedāvāt!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.17 21:21

he

"M.Segliņš izstaigājis visus kabinetus, paspiedis katram tiesas darbiniekam roku."

Lūk arī teksts no raksta. Arcix10 , lasi vērīgāk! Roku paspiešana =šā brauciena lietderības koeficients.

pirms 11 gadiem, 2009.05.17 21:13

Arcix10 ILZEI

Vai tiešām tu esi blozga? Odumiņa uzdrukā virsrakstu, kurā nav ne vārda PAR TO rokas spiešanu, bet tu jaun bano. Diāna, mīļā, lūdzu paliec neitrāla līdz 7.jūnijam, citādi no tevis spiežas pasūtījuma smārds.

pirms 11 gadiem, 2009.05.17 18:19

Ilze

Vai ta gaidījāt ko citu? Segliņš taču roku paspieda, tagad nekas cits neatliks, kā balsot par TP.

pirms 11 gadiem, 2009.05.17 07:43

Skatos te "iedz" ir pamatīgs dadzis pakaļā uz tiesnešiem :D

pirms 11 gadiem, 2009.05.16 17:36

iedz

tiesniešiem laba alga nau par ko sūdzeties ! ko teiktu ja butu minimala , un darba nau tik daudz ka advokatiem , izskata gatavu lietu .

pirms 11 gadiem, 2009.05.14 21:26

Vietējās ziņas