Ministrs mudina eksportēt uz Krieviju 1

Vakar ekonomikas ministrs Atis Kampars apmeklēja SIA "Dimdiņi" Lizuma pagastā.
Ministrs iepazinās ar dārzeņu audzēšanas un pārstrādes uzņēmumu, kas veiksmīgi nodarbojas ar saražotās produkcijas eksportu. Ministrs uzklausīja uzņēmēja Normunda Audziša viedokli un atbildēja uz viņa jautājumiem par prioritātēm ekonomikā un atbalstu uzņēmējdarbībai.

Šī bija ministra pirmā darba vizīte Vidzemē.

 

"Esmu apņēmies katru piektdienu apmeklēt kādu ražošanas uzņēmumu, lai apzinātu, ko domā uzņēmēji," teica A.Kampars.

 

Ministrs, iepazīstoties ar "Dimdiņu" produkciju, atzinīgi vērtēja to, ka ražotāji šobrīd ieņem līdera pozīcijas dārzeņu audzēšanā Latvijā, un meklē tirgus iespējas arī ārpus valsts robežām. Interesi izraisīja arī daudzveidīgais produkcijas fasējums. Ministrs uzteica arī "Dimdiņu" centību par katru cenu saglabāt savas produkcijas brendu.

 

Uzņēmējs N.Audzišs uzsvēra, ka neliela apjoma produkcijas ražotājiem lielākās problēmas sagādā eksporta iespējas, jo līdz šim tās ir saistītas ar dažādiem nosacījumiem. Uz to ministrs atbildēja, ka pastāv eksporta garantijas, ko Latvijas uzņēmēji īsti neizmanto, uz norādīja, ka šobrīd jau ir noņemtie daudzi ierobežojumi produkcijas eksportētājiem.

 

A.Kampars ieteica, izmantot visas iespējas, lai arī "Dimdiņi" savu produkciju eksportētu uz Krieviju.

 

"Krievijā viss notiek politikas dēļ, tādēļ šis ir labvēlīgs brīdis, un tas ir jāizmanto. Krievijā arī ēd kāpostus, tāpēc ir jābūt šim "biznesa sakodienam"," teica A.Kampars. N.Audzišs apliecināja, ka iestrādes šajā jautājumā ir.

 

Ministrs atzina, ka šodien dominē "projektu rakstīšanas māksla, nevis jaunu produktu radīšanas māksla", kā arī to, ka "Latvijā biznesa ētika vēl ir embrija stadijā, jo visu ar likumiem vien noteikt nevar".

 

N.Audzišs savukārt izteica priekšlikumu, ka novada dome vai vietējā pašvaldība varētu sniegt savu rekomendāciju vietējo uzņēmēju atbalstam, lai tas palīdzētu izsisties cauri birokrātijas noteikumiem.

 

A.Kampars atzina, ka pašvaldības varētu aprakstīt situāciju konkrētā ražošanas uzņēmumā, kas kalpotu kā formāls dokuments. Ministrs uzsvēra, ka arī mazajiem ražotājiem ar savu produkciju ir jāpiedalās izstādēs, jo "izstādēs iespējams saprast, kā elpo bizness". Viņš atzina arī ārzemju pieredzes braucienu lietderību.

 

Tiesa, N.Audzišs bilda, ka ar viņu kā uzņēmēju, piemēram, Pleskavā runāts tikai tad, ja vispirms sarunas notikušas augstākos varas gaiteņos.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kule

Vai tad viņš neredz,ka viss ar valsts ekonomiku ir salaists galīgā *irsā?Čempions tukšmuldēšanā un galīgi nekompetents savā amatā.

pirms 10 gadiem, 2009.12.21 12:39

Vietējās ziņas